Tallinn Sadama aktsia lõpetas esimese börsipäeva 1,93 euro tasemel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1528811760000 | amCalendar}}

Kolmapäeval algas börsikella helina saatel Tallinna Sadama aktsiate avalik kauplemine Nasdaqi Tallinna börsil.

Kui aktsiate märkimisel tuli investoritel maksta aktsia kohta 1,7 eurot, kauplemine algas 2,05 euro tasemelt.

Esimese tunni möödudes langes aktsiahind 1,93 euroni, püsides sel tasemel kauplemispäeva lõpuni. Päeva keskmine kauplemishind oli 1,97 eurot.

Sulgemishind oli avamishinnast ligi 6 protsenti madalam, kuid üle 13 protsendi kõrgem märkimishinnast.

Tehinguid aktsiatega tehti esimese päeva jooksul ligi 1500. Omanikku vahetas 3,1 miljonit aktsiat ning käive ulatus 6,1 miljoni euroni.

Kauplemine Tallinna Sadama aktsiaga moodustas seejuures 94 protsenti börsi päevakäibest.

Tallinna Sadama aktsiatega kauplemine esimesel börsipäeval. Autor: nasdaqbaltic.com

Tallinna Sadama finantsdirektori ja juhatuse liikme Marko Raidi sõnul peab ettevõte aktsiate emiteerimisel saadud 1,7-eurost hinda õiglaseks ning alles kuu aja pärast saab vaadata milliseks kujuneb aktsia hind turul.

"Me oleme veendunud, et see hind mis kujunes oli hea ja õiglane hind. See, et ta ülesse kaupleb on loomulik jätk, me ei taha et see alla langeks," ütles Marko Raid BNS-ile ning lisas, et Tallinna Sadam loodab, et aktsia tõuseb, aga mõõdukalt.

"Täna on alles esimene kauplemispäev. Tänast hinda kujundavad väikeaktsionärid," märkis Raid. Tema sõnul on kõik turul tehtavad tehingud väikesed ning institutsionaalseid investorid tehinguid ei tee. "Umbes kuu aja pärast saame öelda milliseks hind kujuneb," sõnas Raid.

Aktsiate esmase avaliku pakkumise raames pakuti müügiks kokku kuni 86,7 miljonit AS-i Tallinna Sadam lihtaktsiat, sealhulgas kuni 75,4 miljonit uut aktsiat ja kuni 11,3 miljonit olemasolevat aktsiat. Pakkumise hinnavahemik oli 1,4-1,8 eurot aktsia kohta ja pakkumise tegid 102 institutsionaalset investorit 22 riigist ja 13 723 jaeinvestorit.

Tallinna Sadama aktsiate esmane avalik märkimise (IPO) käigus pakutud 86,7 miljonit aktsiat märgiti kolmekordselt üle ja aktsia hinnaks kujunes 1,7 eurot, mis teeb IPO kogumahuks 147,4 miljonit eurot.

Video: börsikella helistamine

Tallinna Sadama osanikud. Osaniku nime järgi otsimiseks trüki nimi "Search" lahtrisse.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: