Börs andis Tallinna Sadamale loa aktsiad noteerida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valdo Kalm ja Tallinna Sadama IPO prospekt Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon andis Tallinna Sadamale loa noteerida aktsiad börsi põhinimekirjas.

Teisipäevase seisuga on Tallinna Sadam esitanud börsile aruande, mis sisaldab teavet börsil noteerimiseks vajalike tingimuste täitmise kohta, teatas Nasdaq Tallinn.

Börsi hinnangul on Tallinna Sadama pakkumine toimunud vastavalt prospektis kirjeldatud tingimustele, pakutavad aktsiad on kantud investorite väärtpaberikontodele Eesti Väärtpaberite Registris ning äriregistris on registreeritud tingimuslik aktsiakapitali suurendamine.

Eeltoodust tulenevalt on 263 miljonit AS-i Tallinna Sadam aktsiat noteeritud Balti põhinimekirjas alates kolmapäevast.

Tallinna Sadama aktsiate esmane avalik märkimise (IPO) käigus pakutud 86,7 miljonit aktsiat märgiti kolmekordselt üle ja aktsia hinnaks kujunes 1,7 eurot, mis teeb IPO kogumahuks 147,4 miljonit eurot.

Aktsiate esmase avaliku pakkumise raames pakuti müügiks kokku kuni 86,7 miljonit AS-i Tallinna Sadam lihtaktsiat, sealhulgas kuni 75,4 miljonit uut aktsiat ja kuni 11,3 miljonit olemasolevat aktsiat. Pakkumise hinnavahemik oli 1,4-1,8 eurot aktsia kohta ja pakkumise tegid 102 institutsionaalset investorit 22 riigist ja 13 723 jaeinvestorit.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: