Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Autorite ühing plaanib eratelejaamade vastu kohtusse pöörduda

Kanal 2 omanik on Eesti Meedia.
Kanal 2 omanik on Eesti Meedia.

Eesti Autorite Ühing (EAÜ) plaanib pöörduda Eesti Meedia AS-i, All Media Eesti AS-i ja OÜ Alo-TV vastu kohtusse, kuna nende telekanalid lõpetasid aasta algusest teoste kasutamise eest tasu maksmise tulenevalt sellest, et kanalid ei edasta enam ise oma programme.

"Teadmiseks kõigile EAÜ liikmetele, et alates 2018. aasta algusest ei maksa Eesti Meedia AS-ile, All Media Eesti AS-ile ja OÜ-le Alo-TV kuuluvad telekanalid enam autoritele tasu nende teoste kasutamise eest teleprogrammides Kanal 2, Kanal 11, Kanal 12, MyHits, TV 3, TV 6 ja Alo TV," teatas ühing.

Ühingu teatel ei ole läbirääkimised andnud tulemusi.

Erakanalite teatel ei edasta nad oma programme enam ise, vaid seda teevad kaabelleviteenuse osutajad.

Ühingu hinnangul on Euroopa Kohtu lahend, millele telekanalid oma otsuses tuginevad juriidilisess mõttes absurdne.

"EAÜ on asunud vormistama hagi nende eratelekanalite vastu. Seni on aga EAÜ tegevjuhi soovitus pöörduda kõigil autoritel isiklikult nende eratelede poole taotlusega maksta tasu otse autoritele või siis nõuda teoste kasutamise lõpetamist. EAÜ töötajad teevad omalt poolt kõik võimaliku, et see ebanormaalne olukord saaks lahendatud. Kuni senine olukord kestab, tuleb arvestada autoritasude vähenemisega nende eratelede poolt mitte makstavate summade võrra," teatas ühing.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: