Vabaerakond kutsub oma valimisnimekirja vabu kandidaate

Vabaerakonna esimees Andres Herkel.
Vabaerakonna esimees Andres Herkel. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Vabaerakonna juhatus arutas teisipäeva õhtul valimisnimekirja koostamise põhimõtteid ning otsustas kutsuda lisaks erakonna liikmetele riigikogu valimisnimekirja vabu kandidaate, kodanikuühenduste või liikumiste esindajaid.

Herkeli sõnul on Eesti valimissüsteem kandidaatide esitamisel piirav.

"Selleks, et kandideerida, on vaja painutada end mõne olemasoleva erakonna reeglite järgi, luua vähemalt 500-liikmeline uus erakond või loota üksikkandidaadina sellist edu, mida seni pole ükski üksikkandidaat saavutanud," rääkis Herkel.

"Mida meie pakkuda saame, on avatus, pisut vabamad reeglid ja valmisolek selliseid inimesi edukalt kaasata. Ka praegu on Vabaerakonna saadikutena riigikogus parteitud Krista Aru ja Artur Talvik. Tegemist on väga väljapaistvate parlamendiliikmetega," lisas ta.

Herkeli sõnul on erakonnal tänavu valminud mahukas programm, millest lähtuvalt koostatakse eelolevaks sügiseks eraldi valimisprogramm.

"Teeme poliitikat, mis on suunatud eelduste loomiseks õnnelike ja vabade inimeste eneseteostuseks. Nagu ka 2015. aastal, jätame ka 2019. aastal meie valimisnimekirjas kandideerijatele vabaduse olla Vabaerakonna liige või mitte. Tähtis on, et meie nimekirjas kandideerijad jagaksid Vabaerakonna peamisi programmilisi väärtusi ning oleksid isikutena igati väärikad," ütles Herkel.

Vabaerakonna juhatus on seadnud eesmärgiks 2019. aasta riigikogu valimistel vähemalt kümne mandaadi saamise.

"Anname endale aru, et alla selle tulemuse ei pruugi me olla võimelised osalema arvestava jõuna üheski koalitsioonis ega saa oma eesmärke realiseerida. Täna oleme parlamendis kaheksaliikmelise esindusega teinud sihikindlat ja süsteemset tööd, püüdes katta väikese koosseisuga kõiki poliitika valdkondi. Oleme päris kõvasti pingutanud korruptsiooni vastu võitlemiseks, otsustamise avatumaks ja demokraatlikumaks muutmiseks ning riikliku ülekulutamise piiramiseks. Paraku on meil jäänud puudu häältest, et meie ettepanekud oleks otsusteks saanud," selgitas Herkel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: