Suure tuleohu tõttu võib Eesti päästeamet teiste riikide abi vajada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nn Vikipalu metsapõlengu kustutamine Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/SCANPIX

Üle Eesti jätkuva suure tuleohuga aja tõttu kutsus päästeameti vastutav korrapidaja kokku üleriigilise staabi, mille ülesanne on tagada elupäästevõimekus üle riigi ning vajadusel ollakse valmis taotlema ka teiste riikide abi.

Looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud. Sellest tulenevalt kutsus eile päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi.

Staabi ülesandeks on kindlustada, et lisaks keskkonnakahjude suurenemise ärahoidmisele oleks tagatud ka elupäästevõimekus üle Eesti. Selleks monitoorib staap olukorda, koordineerib päästeressursse ja kommunikatsiooni.

"Oleme jälginud suurest tuleohust tekkinud olukorda kõrgendatud tähelepanuga. Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski. "Jälgime toimuvate sündmuste kulgu ja prognoosime võimaliku täiendava abi vajadust, sealhulgas oleme valmis ka rahvusvahelise abi taotlemiseks."

Päästeamet tuletab meelde, et suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Iga inimene saab jälgida enda ja teiste ohutut käitumist looduses ning seeläbi anda oma panuse selleks, et tulekahju ei tekiks.

Neljapäeval jätkuvad kustutustööd Vikipalus. Põlengu pindala ei ole laienenud ning kustutustööd toimuvad endiselt ca 200 hektaril. Kolmapäeva õhtul kella 19.45 seisuga oli metsas kustutustöödel 146 inimest, kellest 69 on päästjad riiklikest komandodest ja 77 vabatahtlikku (15 inimest reservpäästerühmast, kaks kaitseliitlast, 11 vabatahtlikku päästjat, 43 vabatahtlikku, kaks inimest sisekaitseakadeemiast ja neli päästeametist).

Eesti metsades kehtib suure tuleohuga aeg. Inimeste jaoks seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Lisaks sellele palub päästeamet mootorsõidukiga looduses sõitmist vältida, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: