Laste ebaühtlane jaotumine sunnib Pärnu lasteaedades rühmi sulgema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus kesklinna kahes, pea kõrvuti paiknevas lasteaias on tekkinud kummaline olukord - ühes lasteaias on soovijatest järjekord ukse taga, teises suletakse laste puudusel rühmi. Lapsevanemate arvates on probleemiks ühe lasteaia kehv maine, mis on tingitud lasteaia juhtkonna tegevusest.

Pärnu Tammsaare lasteaias suleti sel kevadel mitu rühma, samas kui sadakond meetrit eemal Kesklinna lasteaias on järjekord, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tammsaare lasteaia vanemate esindajad pöördusid linnavalitsuse poole, sest nende arvates on selle põhjuseks lasteaia vale juhtimisstiil.

"Õpetajad on väga professionaalsed ja teevad oma tööd hästi, aga suurim probleem on see, et õhkkond majas on läinud nii pingelliseks, sest õpetajad ei saa selles keskkonnas oma tööd teha. /.../ Need õpetajad, kellega meie oleme kokku puutunud, sellised aktiivsemad, kes tahavad lasteaia arengusse panustada, surutakse maha," rääkis kolme lapse isa Tanel Pentma.

Direktor Agnes Baumile tuleb vanemate rahulolematus üllatusena. "Ise ma seda ei tunneta ja minu poole ei ole sel teemal muide üldse pöördutud. Kusjuures, meil on olnud viimane aasta väga ilus aasta, juubeliaasta. Me oleme saanud Innovelt kaks korda projektiraha, me oleme koolitusi läbi viinud," kommenteeris Baum.

Tema arvab, et pahameele vallandas koondmislaine lasteaias.

Lapsevanemad on linna jutul varemgi käinud.

"Kõik ju saavad aru, et lapsed peavad olema õnnelikud ja sellest tulenevalt saavad nad seal olla õnnelikud, kui seal töötajad on õnnelikud. /.../ Tutvume selle materjaliga, kohtume töötajatega, juhtkonnaga ja otsime siis ühiseid lahendusi, mis siin olukorras tekkida saaksid," ütles Pärnu abilinnapea Marko Šorin.

Selgust loodetakse sügiseks. Uuest aastast alates liidetakse juhtimiskulude vähendamise eesmärgil Mai ja Raeküla lasteaiad ning Peikuse ja Seljametsa lasteaed. Rühmi plaanis sulgeda ei ole.

"Lapsevanemad muretsema ei pea, sest alati on võimalus vaadata need lasteaiakohad üle ja oma lapsed saab kõik lasteaedadesse panna, et sellist puudust nagu siin neli-viis aastat tagasi oli, praegusel hetkel ei ole," rääkis Pärnu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Ene Täht.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: