Sinimäel avati vaatetorn

Foto: Rene Kundla/ERR

Narva ja Sillamäe vahele jäävas Sinimäe alevikus avati vaatetorn, mis püstitati Tornimäe tippu ohtlikuks muutunud vaatetorni asemele.

Sinimäe uus vaatetorn on rajatud Vaivara maastikukaitsealale Pargimäe piiranguvööndisse Pargimäe künka peale. Vaatetorni kõrgus maapinnast on 29,5 meetrit. Tornil on kolm vaateplatvormi, millest viimane asub 25,5 meetri kõrgusel ja mis asub merepinnast umbes 110 meetri kõrgusel. vaheplatvormid asuvad 15,1 meetri ja 22,9 meetri kõrgusel.

Varasema Pargimäele ehitatud vaatetorn lammutati 2018. aastal selle ohtlikuks muutumise tõttu. See pidas vastu vaid poole ettenähtud ajast ehk kümme aastat ettenähtud kahekümnest.

Narva-Jõesuu linnavalitsuse pressiteenistuse sõnul oli vaatetorni ehtamise projekt tehtud eesmärgiga kaitsta Vaivara maastikukaitsealal paiknevaid geoloogilise ehituse ja geneesi poolest väärtuslikke Vaivara Sinimägesid ning elustiku mitmekesisust ja kaitsealuseid liike maastikukaitseala külastamiseks vajaliku infrastruktuuri arendamise kaudu. Vaatetorn koos infostendiga tagab loodusega tutvumise sellisel moel, mis ei kahjusta ja ei survesta maastikukaitseala tundlikke liike ja elupaikasid ning tõstab inimeste keskkonnateadlikkust.

Uue vaatetorni ehitas AS Vant, omanikujärelevalvet tegi SA Infragate Eesti, ehitusprojekti autor on Sweco Projekt AS.

Projekti kogumaksumus oli 337 375 eurot, millest SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toetas looduskaitse programmist 222 279 euroga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: