Uus-Meremaa ja Euroopa Liit alustasid ametlikult vabakaubanduskõnelusi

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ja Uus-Meremaa kaubandusminister David Parker Wellingtonis.
Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ja Uus-Meremaa kaubandusminister David Parker Wellingtonis. Autor/allikas: twitter.com/malmstromeu

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ja Uus-Meremaa kaubandusminister David Parker avasid neljapäeval Wellingtonis ametlikult Uus-Meremaa ja Euroopa Liidu vabakaubanduskõnelused.

Sel nädalal avas Malmström ka ametlikult kaubanduskõnelused Austraaliaga. Mõlema leppe puhul peaks esimene läbirääkimisvoor aset leidma juulis Brüsselis - Austraalia puhul 2.-6. juulil ning Uus-Meremaa puhul 16.-20. juulil.

"Uus-Meremaa puhul teame, et tegemist on partneriga, kes seisab samade oluliste väärtuste eest nagu meie. See leping on suurepärane võimalus kehtestada põhjalikud ühised eeskirjad ja kujundada üleilmastumist, muuta kaubandus lihtsamaks ja tagada samal ajal kestlik areng. Me saame olla eeskujuks," ütles Malmström.

EL-i ja Uus-Meremaa vahelise kahepoolse kaubavahetuse maht oli möödunud aastal 8,7 miljardit eurot. Suurema osa EL-i ekspordist Uus-Meremaale moodustavad tööstuskaubad, nagu transpordivahendid, masinad ja seadmed, samuti kemikaalid, plast, toiduained ja teenused. Lisaks oli kaubavahetuse maht tunamullu teenuste valdkonnas 4,4 miljardit eurot.

EL on Uus-Meremaa suuruselt kolmas kaubanduspartner ja kaubandusleping võiks suurendada kaubavahetust peaaegu 50 protsendi või kolmandiku võrra, kui võtta arvesse nii kaupu kui teenuseid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: