Algasid Euroopa Liidu-Austraalia vabakaubanduskõnelused

Austraalia peaminister Malcolm Turnbull ja EL-i kaubandusvolinik Cecilia Malmström 18. juunil Canberras.
Austraalia peaminister Malcolm Turnbull ja EL-i kaubandusvolinik Cecilia Malmström 18. juunil Canberras. Autor/allikas: AP/Scanpix

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström avas esmaspäeval koos Austraalia peaministri Malcolm Turnbulli ning kaubandusministri Steven Ciobaga ametlikult Euroopa Liidu-Austraalia vabakaubanduskõnelused.

"Ootan Austraalia liitumist meie pidevalt laieneva, sarnase mõttemalliga kaubanduspartnerite ringiga. Neil keerulistel aegadel on julgustav näha, et Austraalia jagab meie pühendumust positiivsele kaubandusele ja ideele, et headest kaubanduslepetest võidavad mõlemad osapooled," ütles Malmström pressiteate vahendusel, vihjates USA-le, mis on neil päevil kiskunud üles kaubanduskonflikti nii oma lähedaste liitlaste kui Hiinaga.

Komisjoni president Jean-Claude Juncker on varasemalt väljendanud soovi sõlmida kahe riigiga vabakaubanduslepped enne Komisjoni praeguse koosseisu mandaadi lõppemist 2019. aasta suvel. Esimene läbirääkimisvoor peaks aset leidma 2-6. juulil Brüsselis.

Austraalia jaoks on Euroopa Liit suuruselt kolmas kaubanduspartner. 2017. aastal oli kahepoolse kaubavahetuse maht 47,7 miljardit eurot, seejuures oli EL-il rohkem kui 21 miljardi euroga positiivne kaubandusbilanss. EL ekspordib Austraaliasse põhiliselt tööstuskaupu, Austraalia EL-i aga mineraaltooret ja põllumajandustooteid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: