Video ja fotod: võidupüha paraad Tallinna lauluväljakul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1529731380000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Võidupüha paraad Tallinna lauluväljakul Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Tänavune Võidupüha paraad peeti Tallinnas lauluväljakul, lisaks 1500 kaitseliitlasele võtsid paraadist osa ka liitlasüksused.

Kaitseliidu 100. aastapäeva puhul olid paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: Naiskodukaitse, Noored Kotkad, Kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad. Kokku oli paraadil Kaitseliit esindatud kuni 1500 inimesega.

President Kersti Kaljulaid küsis võidupüha paraadil peetud kõnes, kas Eesti peaks leppima peamiselt vaid paberil eksisteeriva laiapindse riigikaitsega.

Riigipea pidas positiivseks, et Eestil on lõpuks olemas laiapindne riigikaitse arengukava, koostatakse tsiviilministeeriumite kriisiplaane ja tegevuskavasid, on paika pandud mitmeid kontseptsioone.

"Aga pelgalt tarkade paberite, vabatahtlike initsiatiivi ja kriisiaegsete improvisatsioonidega tänapäeval kaugele ei sõua," toonitas ta.

"Kas saame selle valguses rahulduda olukorraga, kus iga 73 Kaitseväkke investeeritud euro kõrval planeeritakse kõikide teiste riigikaitse valdkondade jaoks kokku investeerida keskmiselt vaid 1 euro? Ehk saaks seda ühte siiski kasvatada, seejuures mitte 73 arvelt?" küsis Kaljulaid.

 

Esmakordselt lauluväljakul peetud paraadi paigutati osalejad laulukaare ja pealtvaatajate ala vahele. Vastuvõtja ehk president ja tähtsad külalised olid laulukaare all ning pealtvaatajad lauluväljaku nõlval.

Tehnika, mis koosnes peamiselt miinipildujatest ja tankitõrjekahuritest, liikus laulukaare eest läbi.

Välisriikidest oli paraadile kutsutud Taani, Soome, Läti, Leedu, Suurbritannia ja Poola esindajad. Samuti võttis paraadist osa politsei- ja piirivalveameti üksus.

Muusikalise poole eest hoolitsesid kaitseväe ja Kaitseliidu orkestrid.

Maakaitsepäeva näitusel lauluväljakul oli seekord lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: