Tuleva aasta Võidupüha paraad toimub Tartus

Võidupüha paraad Tallinna lauluväljakul
Võidupüha paraad Tallinna lauluväljakul Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tuleva aasta Võidupüha paraad toimub 23. juunil Tartus, kinnitas presidendi kantselei.

Kaitseliidu pressiesindaja ütles BNS-ile, et tuleval aastal täitub 100 aastat Eesti vägede ajaloolisest võidust Landeswehri üle Võnnu all ning 85 aastat riigikogu otsusest muuta 23. juuni riiklikuks pühaks.

"Kuna naaberriigi (olgugi et sõbraliku) pinnal ei sobi oma sõjaväeparaadi pidada, tegi Kaitseliit tegi presidendile ettepaneku, et Võidupüha 100 paraad toimuks Tartus. Linnas, mis on kitsamalt meie riigikaitselise hariduse, aga laiemalt kogu hariduselu põline keskus. Pealegi mälestame sellega Tartust pärit Võnnu lahingu võidu sepistajat kindral Põdderit, kes muuseas oli ka Kaitseliidu esimene ülem," sõnas ta.

Tuleval aastal möödub ka 140 aastat Vabadussõjas 3. diviisi juhtinud, Tartust pärit kindralmajor Ernst Põdderi sünnist.

23. juunil 1919. aastal andis 3. diviisi ülem kindralmajor Ernst Põdder oma päevakäsuga korralduse, et sel päeval "saadud võitude puhul meie põlise ja äraandliku vaenlase üle, linnades ja maakohtades saaks lipud välja pandud ning kohalikes garnisonides sõjaväeparaadid toime pandud."

Tänavune Võidupüha paraad oli Tallinnas lauluväljakul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: