Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Avinurme tünnilaat toimus esimest korda Jõgevamaal

Avinurme tünnilaat aastal 2018.
Avinurme tünnilaat aastal 2018. Autor/allikas: Kristjan Kundla

19. korda toimunud Avinurme tünnilaat toimus sel aastal esimest korda Jõgevamaal, sest haldusreformi järel läks Avinurme Mustvee valla koosseisu.

Väikeses seitsmesaja elanikuga Avinurme alevikus oli täna hinnanguliselt kümme tuhat külalist. Enamik neist tuleb autoga ehk väga oluline on sel päeval parkimiskorraldajate töö. Üks külaliste esimestest abilistest Helge-Valve Zilinski tunnistas, et mõned autojuhid proovivad staadionil asuvale laadaalale lähemale saada väikest valet appi võttes. "Mõned on küll kärsitud, ütlevad, et elavad staadioni juures, aga lõpuks tuleb välja, et ei elagi, ja saadame nad ikka parkimisplatsile."

Avinurme kultuurijuhi Toomas Tikerperi sõnul on suuremas vallas suurem valik isetegevuslasi laadapäevale saada. "Tünnilaat on ikkagi Avinurme omaks jäänud, kuid eks me nüüd haarame rohkem isetegevuslasi, meil on rohkem toredaid külalisi, keda kutsuda. Selle poolest on teistsugune."

Kohtlajärvelane Tiit Lillemets on laada igaaastane külaline. "Siin on alati väga hea programm olnud ja igaüks leiab siin endale midagi."

Jõhvist Avinurme tulnud Ralf Burgi laadaga seotud suurim ootus kahjuks ei täitunud. "Tahtsin saada liha soolamiseks tünni, aga tünne nägime vaid ühes kohas ja parajat ei olnudki. Ostsin aga väga hästi tehtud soolapekki ja suitsurääbist, mis oli täitsa normaalse hinnaga," sõnas Burk.

Kohalik puutöömees Gunnar Simmul ütles, et inimeste ostujõud on viimastel aastatel kasvanud. "Laadal on ostjaid vähe, kuid palju tuleb tellimusi. Eriti tihe on olnud aeg pärast eelmist laata, nii palju tellimusi pole varem olnudki. Tundub, et nad on täispuidust tooteid hakanud hindama," rääkis kuldsete kätega mees.

Avinurme laadapäeva lõpetab traditsiooniliselt täna õhtul kell kaheksa lavalaudadele toodav Avinurme suveteatri etendus, milleks sel aastal on eelmise sajandi alguse talulugu "Magus pudel".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: