Avinurme tünnilaadal oli nii mõndagi uut

{{1687505100000 | amCalendar}}
Foto: Kristjan Kundla

Jaanilaupäeval toimunud 22. Avinurme tünnilaadal oli uudsena avatud õpilasfirmade laada-ala ja liikumisaasta puhul said laadalised koguda samme.

Staadioninõlval asunud õpilasfirmade laada-alal oli toodanguga esindatud kuus Jõgevamaa õpilasfirmat kes pakkusid muu hulgas puidust tooteid, poekotte ja käsitööküünlaid.

Tulehakatuspunte müünud Voore põhikooli õpilasfirma omanik Andre Tross ütles, et õpilasfirmaga tegelemine annab lisaks taskurahale hulga häid kogemusi.

"See annab müümiskogemust, rääkimiskogemust ning oskad paremini oma rahaga arvestada ja ümber käia," rääkis Andre Tross, kelle sõnul saab tulehakatuspuntide abil lõket teha, seda saab grilli peale panna ning ahjus ja pliidi all tuld teha. "Jah, praegu küll tuld teha ei tohi, kuid eks saab talveks osta," sõnas Tross.

Et osaleda liikumisaasta puhul toimuval sammukogumisel "Väike samm laadakülalisele - suur samm laadatraditsioonide hoidmiseks!", oli vaja laada infotelgis registreerida oma nutikella vms sammude hulk nii laadale tulles kui ka laadalt minnes.

Õhtuse osa juhatas sisse Avinurme suveteatri traditsiooniline esietendus, milleks seekord oli Emil Rosenowi ainetel lavastaja Mari Oolbergi kokku kirjutatud "Kassijaht". See on lugu sellest, kuidas tsaariaegse Eesti väikeses külas tekitab väike koduloom suure segaduse.

"Kassijahile" järgnes jaanitule süütamine ja simman.

Esimene Avinurme suurlaat peeti 2000. aastal. Esimesed seitse aastat oli kavas pütilaat, alates kaheksandast korrast on nimeks tünnilaat. 2020. ja 2021. aastal jäi laat koroonapiirangute tõttu pidamata.

Toimetaja: Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: