Sauk: Tallinna väikese ringtee osas pooled ühise arusaamiseni ei jõudnud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Teetööd. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Maanteeameti juht Priit Sauk nentis, et mõned nädalad tagasi toimunud kohtumisel Tallinna väikese ringtee ehituse osas pooled kokkuleppele ei jõudnud.

Kohtumisel osalesid Harjumaa Omavalitsuste Liit, Rae vald, Tallinna linn, lennujaam ja maanteeamet, kuid pooled ei jõudnud ühise arusaamani, kelle tee tulevikus on - kas riigitee või kohaliku liikluse tarbeks töötav tee, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Sellest tekivad ka kokkulepped, et kes kui palju peaks investeerima. Kahjuks selliste lepte arutamiseni me ei jõudnud- Hetkel kehtiva teehoiukava muudatuste kavas Tallinna väikese ringtee ehituse rahastamist ette nähtud ei ole," nentis Sauk.

Sauk tõdes, et projekt tervikuna ei ole praegu riigi jaoks esmatähtis ning riigi eelarvestrateegiasse panekuks on vaja ka sotsiaalmajanduslikku analüüsi.

"Ehitushindade üle on täna veel vara spekuleerida, aga arve on laual olnud 40-st kuni 110 miljoni euroni. Loodame eelprojekti koostamise käivitada veel sel aastal, et hiljemalt pooleteise aasta pärast olla oluliselt täpsemad nii aja kui ka rahalise plaani suhtes," märkis Sauk.

Tallinna tehnikaülikooli teetehnika lektori Ain Kendra sõnul ei lahendaks ilma Viljandi maantee poolse lahenduseta Tallinna väike ringtee, Smuuli tee ja Viljandi maantee ühendus lennuraja alt läbi suurt midagi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: