Ostjatele kättesaamatu puugivõrumüüja on ka tarbijakaitse luubi all ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Puugivastase käevõru müüja veebileht.
Puugivastase käevõru müüja veebileht. Autor/allikas: ekraanitõmmis

Tarbijakaitse amet on saanud veebidomeenil tervisepood24.eu tegutseva ettevõtte Commerce Invest OÜ kohta kaebusi ning lisanud selle oma musta nimekirja. Muu hulgas muu ettevõte puugitõrjevõrusid, mis terviseameti hinnangul võivad olla ebaseaduslikud.

Tarbijakaitseameti kommunikatsioonispetsialisti Pille Kalda sõnul on Commerce Invest OÜ kohta sel aastal tulnud üks ning eelmisel aastal kolm kaebust. Lisaks on tarbijad esitanud ka neli selgitustaotlust, millest kaks sel aastal, kus küsitakse nõu oma tarbijaõiguste kohta.

Möödunud aastal esitatud kaebustes toodi välja, et ettevõttele ei saanud kaupa tagastada ning kaup ei jõudnud tarbijani õigeaegselt. Komisjon otsustas tarbijanõuded rahuldada ning ettevõte pidi ostjatele raha tagastama.

"Kuna Commerce Invest ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsust, siis on ta lisatud nii e-poodide musta nimekirja kui ka komisjoni otsuseid mittetäitvate ettevõtete nimekirja ehk komisjoni musta nimekirja, mis on avaldatud tarbijakaitseameti veebilehel," ütles Kalda ERR-ile.

Sel aastal esitati tarbijakaitseametisse kaebus seoses sama ettevõtte väidetavalt puuke ja sääski tõrjuva käevõruga. Ka ERR-i poole pöörduti sarnase kaebusega sama toote kohta.

Kaebuse esitanud Kaja Saar ütles ERR-ile, et saabunud käevõru polnud sugugi sarnane sellele tootele, mida veebis reklaamiti. Lisaks ei olnud tootepakendis arvet, tootjamaad ega kasutusjuhendit.

"Nii, kui ma kauba kätte sain, saatsin selle kohta kolm meili," selgitas Saar, kuid kõik meilid jäid vastuseta. Saar proovis ka ettevõttesse helistada, kuid telefonile ei vastatud. Lisaks käis naine ka maja ees, kuhu ettevõte registreeritud on, aga ka seal ei leidunud ühtegi märki ettevõttest.

Puugitõrjevõru Autor: Kaja Saar

Peale tellimist oli Saar saanud kinnitusmeili, kus kirjutati, et kauba välja ostmata jätmisel suletakse Omniva pakiautomaadid tellija jaoks kaheks kuuks.

Saar teab ka teisi inimesi, kellel sama võruga probleeme on. "Üks inimene tellis kolm tükki ja ta pole neid kätte saanud," ütles naine.

Teisipäevaks oli aadressilt tervisepood24.eu puugitõrjevahendi reklaam maha võetud ning kodulehel olev telefoninumber on välja lülitatud. Ka ERR-il ei õnnestunud ettevõtte esindajaga ühendust saada.

"Tarbijakaitseamet on Commerce Investi suhtes varem läbi viinud järelevalvemenetluse, taas kord tekkinud probleemide osas selgitab amet välja asjaolusid. Kui rikkumine tuvastatakse, siis menetluse käigus selguvad ka edasised järelevalvemeetmed," selgitas Kalda.

Varem uuriti seda, et Commerce Investi poolt müüdav ja reklaamitav toode polnud omavahel vastavuses, mille peale ettevõtte korrigeeris reklaami. Samuti kasutas ettevõtte oma veebilehel usaldus- ja kvaliteedimärgiseid, milleks neile õigust ei olnud antud. Ettevõte eemaldas märgised oma veebist, kuid hiljem asendas need uute sarnastega.

"Tarbijatele saab soovitada seda, et nad suhtuksid kõikidesse nn imettegevatesse toodetesse ja teenustesse reservatsiooniga ning peaksid meeles seda, et kõik, mis tundub uskumatu, sageli seda ka on," soovitas Kalda.

Kalda rõhutas, et mida rohkem tarbijad ise petturlikke pakkumisi eristada suudavad, seda väiksem on tõenäosus nende ohvriks sattuda.

Tarbijakaitseamet soovitab tarbijatel võtta kauba või teenuse tellimiseks piisavalt aega, et tutvuda kaupleja tingimustega ning uurida kaupleja tausta. Kui hind on turu keskmisest oluliselt soodsam, siis tuleb veenduda, kas pakkumine on reaalne.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: