ISIS-e juhi poeg langes Süürias peetud lahingus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ISIS-e juht Abu Bakr al-Baghdadi.
ISIS-e juht Abu Bakr al-Baghdadi. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Äärmusrühmituse ISIS juhi Abu Bakr al-Baghdadi poeg Hudhayfah al-Badr sai surma oma võitlejate pealetungi ajal Süüria keskosas asuvas Homsi provintsis, vahendas teisipäeval ISIS-e propagandaagentuur Amaq.

"Al-Badri hukkus operatsioonis Nussayriyah' ja venelaste vastu Homsi soojuselektrijaamas," on öeldud rühmituse avalduses, mida illustreeris foto noormehest relvaga.

Nussayriyah on mõiste, mida ISIS kasutab šiiaislamiga seotud alaviitide usurühma kohta, kuhu kuulub ka Süüria president Bashar al-Assad.

ISIS kuulutas 2014. aastal välja piiriülese kalifaadi Süürias ja Iraagis, olles kiire pealetungi käigus hõivanud kolmandiku Iraagi territooriumist.

Džihadistid on sestsaadik kaotanud valdava osa nende kontrolli all olnud aladest Süüria ja Iraagi vägede vastupealetungis, aga ka USA juhitavates operatsioonides. Nende kohalolek piirdub nüüd üksikutega kolletega.

Hinnanguliselt kontrollib ISIS nüüd mitte enam kui kolm protsenti Süüria territooriumist.

Möödunud detsembris kuulutas Iraagi valitsus võitu ISIS-e üle, kuid sõjavägi on jätkanud regulaarseid operatsioone, võttes ette peamiselt kõrbepiirkonnad piki Süüria hõredat piiri.

Rühmituse liider Baghdadi, keda on ise korduvalt surnuks kuulutatud, on endiselt elus ja asub Iraagi piiri lähedal Süürias, ütles mais Iraagi luureametnik. Baghdadi liikuvat ringi üksnes väikse rühma järgijate saatel.

Iraagist pärit Baghdadit peetakse maailma tagaotsituimaks meheks ning Ühendriigid on tema tabamise eest välja pannud 25 miljoni dollari suuruse preemia.

Iraagi ametniku sõnul hakkab silmus džihadistide liidri ümber kokku tõmbuma pärast seda, kui Iraagi väed võtsid 24. märtsil pretsedenditus haarangus Süürias kinni viis ISIS-e kõrget komandöri.

Mullu septembris kutsuti Baghdadile omistatud häälsõnumis ISIS-e võitlejaid üles vaenlastele Iraagis ja Süürias vastupanu osutama.

Tal on neli last esimese naisega ja poeg teise naisega.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: