Galerii: Tallinna uus kohtumaja on valmis, töö algab ületuleval nädalal

Tallinnas aadressil Lubja 4 valmis uus kohtumaja, kus asuvad tööle seni kolmes hoones tegutsenud Harju maakohus, kuid ka Põhja ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus.

Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid Andres Siim ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar). Ehitas Rand & Tuulberg ning Astlanda.

Riigi Kinnisvara AS-i kommunikatsioonispetsialisti Mariliis Sepperi sõnul oli kohtumaja ehituse maksumus 29,9 miljonit eurot ning selles on kasutatud nutikaid ja energiasäästlikke lahendusi.

Uus kohtuhoone Autor: Siim Lõvi /ERRaja

Sepper ütles ERR-ile, et maja väljaulatuvas osas asub nõupidamisruum, mis mahutab 30 inimest.

Uus kohtuhoone Autor: Siim Lõvi /ERR

"Haljasala näol on tegu arhitektuurse nutika lahendusega, kus aknast ei oleks näha tehniline katusemaastik vaid ilus roheala," selgitas Sepper maja keskel asuvat muruplatsi.

Riigi Kinnisvara energiatõhususe projektijuht Mikk Maivel ütles ERR-ile, et kohtumaja energiamärgise klass on B, mis tähendab, et tegu on madalenergiahoonega.

"Hoone ventilatsioonisüsteemid on varustatud soojustagastusega ning sõltuvalt ruumi kasutusotstarbest on ruumides, mida kasutatakse ebaregulaarselt, vajaduspõhine õhuvahetus," selgitas Maivel ja lisas, et näiteks kohtusaalides muudetakse õhuvahetust sõltuvalt ruumis viibivate inimeste arvust.

Tööruumides kasutatakse Maiveli sõnul vajaduspõhist valgustusejuhtimist ja LED-valgusteid. Kütte- ja jahutussüsteeme juhitakse energiatõhusa automaatikasüsteemi abil.

16. juulil alustab Harju maakohus uues majas. Töötajate meiliaadressid ja telefoninumbrid jäävad samaks, kuid muutuvad senised Tartu maantee kohtumaja telefoninumbrid. Lisaks alustab tööd Harju maakohtu uus infotelefon – 6 200 100.

Alates järgmisest nädalast võetakse dokumente vastu uue kohtumaja kantseleis.

Kohtuasjad, mis on praegu arutamisel Harju maakohtu Kentmanni, Tartu maantee ja Liivalaia kohtumajades, jätkuvad alates 16. juulist aadressil Lubja 4.

Toimetaja: Marek Kuul, Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: