Piirivalve tabas Võrumaal kaheksa ebaseaduslikku piiriületajat ({{commentsTotal}})

Foto: PPA

Piirivalvurid tabasid reede hommikul Võrumaal tänu kohaliku elaniku tähelepanelikkusele kaheksa meest, kes ületasid Eestisse sisenemiseks ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone.

Reede hommikul kella 7.30 ajal Leimani külas kinni peetud meestel dokumente kaasas ei olnud, kuid nende esmastele ütlustele tuginedes on seltskonnas kuus Balgladeshi ja kaks Pakistani kodanikku. Seni kogutud tõenditele tuginedes on alust arvata, et nad on Venemaalt ebaseaduslikult Eestisse sisenenud, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

Mehed viidi asjaolude selgitamiseks ja menetlustoiminguteks kordonisse, kus meedikud vaatasid üle ka nende tervisliku seisundi. Aeganõudvamate menetlustoimingute ajaks toimetatakse nad kinnipidamiskeskusesse ja hiljem ootab mehi ilmselt tagasisaatmine Venemaale.

PPA integreeritud piirihalduse büroo juhtiv piiriametnik Egert Belitšev märkis, et kahtlustäratanud meestest andis piirivalvuritele teada üks tähelepanelik kohalik elanik. "Piiriäärsed elanikud on läbi aegade olnud piirivalvuritele heaks koostööpartneriks tähelepanekute jagamisel ning loodame, et see koostöö jätkub nii ka edaspidi," kiitis Belitšev piiriäärset kogukonda.

 

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: