Venemaa hoiatas naaberriike illegaalide eest ({{commentsTotal}})

Foto: PPA

Venemaa hoiatas Eestit ja teisi naaberriike, et seoses jalgpalli MM-iga on Venemaale tulnud hulganisti inimesi, kes võivad end jalgpallifänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda. Eesti piiriesindaja Aimar Köss ütles "Aktuaalsele kaamerale", et juunis ja juulis on selliseid piiriületajaid Eesti-Vene piiri äärest tabatud üle 160, kellest 130 piiriületuse tõkestas Venemaa piirivalve.

Köss märkis, et Vene föderatsiooni kõrgendatud riskiriikidest saabunud nõndanimetatud jalgpallifänne võib olla tuhandeid.

Kössi sõnul on nende eesmärk, kas jalgpalli MM-i käigus või pärast jalgpalli MM-i lõppemist otsida võimalust Euroopasse pääsemiseks. "Kui me oleme suhelnud Venemaa Föderatsiooni piiriametnikega, siis jutt on lausa kümnetest tuhandetest," sõnas Köss.

"Kui me üldse räägime nendest kinnipidamistest, mis on toimunud meie pool, siis põhirõhk on täna olnud Narva maantee piiripunktil, kus me oleme tõkestanud sisenemise inimestel, kellel üldse puuduvad, kas siis õiguslikud alused sisenemiseks või on kasutatud sisenemise katsel osaliselt või täielikult võltsitud dokumente. Ja teine osa kellest me räägime on need inimesed, kes on piiripunktide vahelisel alal ületanud ebaseaduslikult piiri ja tõenäosusega ka kaheksa isikut, kes eile peeti kinni Võrumaal, neil on seos MM-iga," rääkis Köss.

Köss selgitas, et need ebaseaduslikud piiriületajad on endale soetanud jalgpalli fänni ID-kaardid, mis annavad neile õiguse osaleda vaatajatena jalgpalli MM-il.

Venemaa piirivalvelt saadud info kohaselt annab fänni ID-kaart isikutele õiguse jalgapalli MM-i toimumise ajal Venemaalt väljuda ja uuesti siseneda. Köss rääkis, et fänni ID-kaart kehtib kuni 25. juulini.

"Sellest tulenevalt, et suurem osa alagrupimänge on tänaseks läbi, veerandfinaalid on lõppemas ja ongi nüüd lähipäevadest alates kuni juuli lõpuni ja tõenäoliselt ka augusti esimene pool on meie jaoks selline periood, kus on meie jaoks selline periood, kus on kõige tõenäolisem ja kus on kõrgemad riskid, kus inimesed, kes seadnud eesmärgiks pääseda Euroopasse, hakkavad otsima teid, kuidas sinna pääseda. Ja selleks me täna oleme valmis," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: