Illegaalid võivad end Eestisse pressida busside peidikutes ({{commentsTotal}})

Ebaseaduslikud piiriületajad Saatse kordonis
Ebaseaduslikud piiriületajad Saatse kordonis Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Äsja lõppenud jalgpalli maailmameistrivõistluste tõttu viibib Venemaa territooriumil kolmandate riikide kodanikke, kellest osa võib proovida ebaseaduslikult MM-i fännipassiga Euroopa Liitu siseneda. Politsei teatel püütakse üle piiri saada näiteks end busside hooldus- ja pagasiruumidesse peites.

Kui algselt pidid fännipassid kehtima kümme päeva pärast MM-i lõppu ehk 25. juulini, siis nüüd on Venemaa neid pikendanud selle aasta lõpuni.

Praeguseks on politsei- ja piirivalveamet Narva piiripunktis tõkestanud 44 välismaalase piiriületuse, neist neli tabati viimase kahe päevaga. Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul on potentsiaalseid ebaseaduslikul teel piiriületajaid 20 000 ja järjest enam proovitakse end riiki smugeldada bussipeidikutes.

"Peidetakse ennast hooldusluukidesse ja pagasiruumidesse. Oleme saanud infot bussijuhtidelt ja piiriületajatelt, et sellist moodust kasutatakse," rääkis Püvi ERR-ile.

Seetõttu kutsub politsei üles tähelepanelikkusele neid transpordi- ja logistikaettevõtteid, kes sõidavad Eesti ja Venemaa vahet, et nad hoiaksid silmad lahti bussi peatuste ajal, et keegi kõrvaline ei üritaks smugeldada ennast nende bussi. "Ja kui on selliseid tähelepanekuid, siis ootame neid ka hiljemalt piiripunktis, et meile teada antaks. "

Enamik illegaalsel teel piiri ületada proovijaid on Senegali ja Nigeeria päritolu. Ühel juhul on politsei alustanud ka menetlust, kuna kahtlustatkse, et Maroko päritolu kodanikel on õnnestunud Eesti kaudu illegaalselt Euroopa Liitu edasi pääseda.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: