Konkurentsiamet võtab Nelja Energia ostu luubi alla

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nelja Energia ostu-müügigilepingu allkirjastamine. Autor/allikas: Eesti Energia

Konkurentsiamet võttis lisaaega, et uurida Eesti Energia ja Nelja Energia ühinemist.

Amet otsustas, et riigifirma soov suur taastuvenergiafirma ära osta võetakse põhjalikumalt luubi alla ning alustatakse koondumise täiendavat menetlust ning see tähendab, et regulaatoril on aega ühinemist vaagida veel neli kuud, kirjutab Äripäev.

Konkurentsiseaduse järgi alustatakse täiendavat menetlust peaasjalikult selleks, et kindlaks teha, ega koondumine ei kahjusta konkurentsi turul eelkõige turgu valitseva seisundi tekkimise või tugevnemise kaudu.

Nelja kuu pärast peab konkurentsiamet otsustama, kas Eesti Energia ja Nelja Energia koondumist lubada või mitte ning amet võib loa andmisele seada ka eeltingimused, mida koondumise osalised täitma peavad, et tehing toimuda saaks.

Ostuplaanidest andis Eesti Energia teada mai viimastel päevadel ning ostusumma oli 289 miljonit eurot, lisaks lubas riigile kuuluv ettevõte võtta üle 204 miljoni euro ulatuses rohefirma laene.

Praegu on Nelja Energia suuromanik Norra Buskerudi omavalitsusele kuuluv firma Vardar, mille käes on 77 protsenti aktsiatest.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: