Kaljulaid kinnitas Düsseldorfis eestlaste toetust Euroopa Liidule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1531455780000 | amCalendar}}

Saksamaad külastav president Kersti Kaljulaid ütles reedel Düsseldorfis, et eestlased väärtustavad Euroopa Liitu ja selle pakutavaid vabadusi.

"Euroopa Liit on meie armastatud vabaduste garantii ning seetõttu on Eestis ka tugev toetus Euroopa Liidule," lausus Kaljulaid Põhja-Reini-Vestfaali liidumaa peaministri Armin Laschetiga kohtudes. Nii Eestile kui Saksamaale on oluline ühtehoidev ja tugev Euroopa Liit ning me hindame Saksamaa rolli Euroopa Liidu ühtsuse säilitamisel, ütles president pressiesindaja teatel.

Eesti riigipea sõnul on oluline pakkuda ka Euroopa Liidu idapartnerluse riikidele võimalus valida suund Euroopale. "Käisin hiljuti Gruusias ja Ukrainas ja mul oli hea meel näha sealset tugevat kodanikuühiskonda ning orienteeritust Euroopa Liidu väärtustele. Loodan, et Euroopa Liit leiab võimaluse, kuidas neid riike rohkem endaga siduda," lisas Kaljulaid.

Kohtumisel arutati veel pikemalt NATO tippkohtumise järelkajasid, Euroopa Liidu julgeolekut ning rändeteemasid.

Eesti riigipea kohtus hommikul Düsseldorfis ka Põhja-Reini-Vestfaali parlamendi presidendi André Kuperiga ning Põhja-Reini-Vestfaali Euroopa, liidu- ja välisasjade ministri Stephan Holthoff-Pförtneriga, et arutada võimalusi arendada Eesti ja Põhja-Reini-Vestfaali koostööd e-lahenduste alal.

Reede õhtul kõneleb Eesti president Münsteri äriseminaril Eesti digiühiskonnast ning avaliku sektori e-lahendustest.

Laupäeval võtab president Kaljulaid Eesti riigi nimel Münsteris vastu rahvusvahelise Vestfaali rahu auhinna, mis antakse sel aastal Balti riikidele ning kohtub Saksamaa liidupresidendi Frank-Walter Steinmeieriga.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: