Tallinna Pirita rand on taas sinivetikavaba

Pirita
Pirita Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pirita rannas käinud Sinilipu komisjoni kinnitusel ei ole reede hommikuse seisuga Pirita rannas sinivetikaid. Komisjon otsustas seega Pirita randa sinilipu alles jätta.

Pirita rand on Eestis kõige pikaajalisem Sinilipu tiitli omanik. Lipp on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis, mis näitab, et supelrand või väikesadam on keskkonnasäästlikult majandatud, puhas ja turvaline. Nädala esimeses pooles tekkis võimalus, et sinilipp tuleb langetada rannast leitud sinivetikate tõttu.

Eesti Mereinstituudi poolt teisipäeval võetud suplusvee proovides oli sinivetikate kontsentratsioon mere supelrandadest suurim Pirital. Lubatust enam leidus sinivetikaid ka Pikakari, Kakumäe ja Stroomi rannas.

Pirita rannas ripub endiselt aga punane lipp. Pirita linnaosa vanema Alina Tubli sõnul on see tingitud veetemperatuurist. "Komisjoni sõnul hetkel pole reede hommikuse seisuga Pirita rannas adru ega sinivetikaid," märkis Tubli.

Terviseameti pressiesindaja Iiris Saluri ütles ERR-ile, et sinivetikas on kindlasti Soome lahel veel olemas, aga see kas ta jõuab randa tagasi sõltub tuule tugevusest ja suunast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: