Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänavu võib Peipsi järvest püüda 400 tonni rääbist

Peipsi kalameestel on käed-jalad tööd täis rääbisepüügiga. Kui eelmisel suvel võis Peipsi järvest rääbist püüda 40 tonni, siis tänavu on kalameestel lubatud püüda koguni 400 tonni.

Peipsi kalameeste sõnul on rääbist järves tänavu nii palju, et näkkab nii kalda ääres kui ka kaugemal. Kolkja sadama kalurid käivad mõrraga rääbist püüdmas üle päeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kalurite sõnul on sel suvel olnud saak enamasti ligi kolm tonni mõrra kohta.

Kuna rääbist on järves palju ja ka püüdjatest puudust pole, on muutunud ka kilohind.

"Esimese saagi hind oli viis eurot, aga nüüd ta kõigub kahest eurost kuni viieni. Kõik teavad, vaatavad kui suur päevasaak oli üle Peipsi järve, kui oli suur, siis on kohe vaja hinda langetada, sest muidu sa jääd pika ninaga," selgitas AS Peipsi Kalamees juhataja Anatoli Filippov.

Kallaste sadamas said kalamehed oma kastmõrrast neli tonni rääbist. "See on ikka füüsiline töö, ega ta kerge ei ole nagu kaluril ikka elu on," ütles kalamees Viktor Arro.

Aastaid oli rääbise püük Peipsil keelatud ja viimastel aastatel on lubatud püügikogused olnud väiksed. Seetõttu sai rääbiste hulk järves jõudsalt kasvada ja nii saidki kalamehed tänavu kvoodiks 400 tonni. Kalasõpradele tekitab see suurt rõõmu.

"Me ostsime ka eelmisel aastal, üle-eelmisel aastal, aga siis sai teda vähe ostetud - viis-kuus kilo. Eelmisel nädalal ostsime 20 kilo, täna tuleb 20 kilo. Läheb suitsu, saab ka teha omas mahlas karpidesse," rääkis Lee.

"Ta on hea maitsega, rasvane, suitsetatult on ta kõige parem, soolatult on ta kõige parem, aga ma ei oska seda kunsti hästi, see jääb Peipsiääre rahva saladuseks," ütles Tõnis.

Rääbist tohib püüda 21. juunist 20. augustini. Praeguseks on 400-tonnisest kvoodist püütud veidi üle poole.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: