Pakistani valimised algasid järjekordse terrorirünnakuga

{{1532505180000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Vähemalt 31 inimest sai surma, kui Pakistanis Quetta linnas plahvatas valimisjaoskonna juures pomm. Plahvatuse korraldamise võttis omaks äärmusrühmitus ISIS.

"Enesetaputerrorist püüdis siseneda valimisjaoskonda. Kui politsei püüdis teda peatada, lasi ta end õhku," ütles kohalik ametnik Hashim Ghilzai AFP-le.

Rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus ISIS, vahendas Reuters terroristide häälekandjaks olevat agentuuri Amaq.

Pakistani parlamendivalimistega seotud vägivald algas juba nädalaid enne valimisi, valimiskampaania ajal on terrorirünnakutes hukkunud vähemalt 203 inimest.

Kolmapäeval alanud üldvalimiste kampaaniat on varjutanud ka süüdistused sõjaväe sekkumisest.

Valimistel rivaalitsevad endise peaministri Nawaz Sharifi erakond Pakistani Moslemiliiga - Nawaz (PML-N) ja endise kriketitähe Imran Khani partei Pakistan Tehreek-e-Insaf.

Rohkem kui 85 000 valimisjaoskonnas tagab julgeolekut umbes 800 000 politseinikku ja sõjaväelast.

Khani kampaania keskendus lubadustele juurida välja korruptsioon, pöörata rohkem tähelepanu keskkonnakaitsele ja luua "islamiheaolu ühiskond".

Aktivistide sõnul on Khan tankist, kes viib ellu kindralite juhitavat "vaikset riigipööret". Mõjuvõimas sõjavägi on süüdistused tagasi lükanud, öeldes, et neil ei ole "otsest rolli" valimisprotsessis.

EL mõistis hukka pommirünnaku Pakistani valimisjaoskonnale

Pakistanis valimisi vaatleva Euroopa Liidu vaatlusmissiooni juht mõistis hukka pommirünnaku valimisjaoskonnale Belutšistani provintsis.

Vaatlusmissiooni juhi Michael Gahleri sõnul vaatlevad riigis valimisi 120 EL-i vaatlejat 40 valimisjaoskonnas. Belutšistanis neid julgeolekukaalutlustel pole.

Gahler lisas, et vaatlejad on kolmapäeval oma ametipostil ning jälgisid, kuidas valimistöötajad panid valmis valimissedeleid ja -nimekirju.

Missioon esitab oma esialgse raporti valimistel toimunust reedel. Vaatlejad asuvad uurima ka teateid, et valimisjaoskondadesse paigutatud sõjaväelased piirasid jaoskondades ajakirjanike liikumisi, lisas Gahler.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: