Nobeli rahupreemia laureaat Malala Yousafzai naasis kodumaale ({{commentsTotal}})

{{1522307400000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Nobeli rahupreemia noorim laureaat Malala Yousafzai naasis üle pika aja kodumaale Pakistani.

Eelmisel nädalal kirjutas ta Twitteris suurest koduigatsusest, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kuus aastat tagasi tulistasid teda Pakistani Talibani terroristid selle eest, et ta nõudis tüdrukutele kooliskäimise õigust.

Kohalikus telejaamas näidati, kuidas Malala saabus Islamabadi lennuväljale ja istus turvameeste saatel austosse.

Yousafsai plaanib lühikese kodumaa külastuse ajal kohtuda endaasutatud abiorganisatsiooni töötajatega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Yousafsai sõnul on ta oma 20 eluaasta jooksul näinud väga palju ning üsna pikalt ei saanud ta oma elu üle ise valitseda.

"Ja ma nägin, milliste raskustega naised ja tüdrukud meie ühiskonnas toime pidid tulema ja kuidas me saame nende katsumustega võidelda. Siis järgnes rünnak ja riigist lahkumine. Kõik juhtus justkui iseenesest, mul ei olnud millegi üle kontrolli," rääkis ta.

Praeguseks 20-aastane Malala Yousafzai elab alaliselt Suurbritannias. Ta on loonud omanimelise fondi, et toetada Pakistani, Süüria, Keenia ja teiste maade haridusaktiviste.

Pakistanis on suhtumine Malalasse vastuoluline. Konservatiivsemalt meelestatud pakistanlased süüdistavad teda nimelt selles, et ta rääkivat Pakistanist halba, et ise kuulsust saavutada. Samuti on noorel inimõiguslaselt endiselt oht sattuda islamiäärmuslaste ja terroristide sihtmärgiks.

Soo- ja eakaaslased näeksid meeleldi, et nobelist jääkski kodumaale. "See on Pakistanile hea. Ta on suurepärane üliõpilane, parim Pakistanile. Ta peaks olema siin ja töötama Pakistani heaks," ütles Quaid-i-Azami ülikooli üliõpilane Kiran Shezadi.

Paraku ei ole Yousafsail esialgu siiski võimalik kodumaale jääda. Küll aga tahab ta veelgi kindlamalt seista selle eest, et Pakistani tüdrukud saaksid hea hariduse ning kedagi neist targakssaamise eest ei tapetaks.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael, Arni AlandiHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: