Liikluskindlustusjuhtumite arv on kasvanud

Foto: Urmet Tambre/PPA

Liiklusõnnetuste arvu kasv on suurendanud ka liikluskindlustuse kahjude summat ligi poole võrra, nendib Salva Kindlustus. Liikluskindlustuse fondi statistika näitab aga, et liikluskindlustusjuhtumite arv on võrreldes eelmise aastaga kasvanud kolm protsenti.

Salva Kindlustuse liikluskindlustuse kahjude summa tõusis võrreldes eelmise aasta juunikuuga ligi 50 protsenti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Salva Kindlustuse kindlustusdirektori Urmas Kivirüüdi sõnul võib üheks õnnetuste põhjustajaks olla kõrvaline tegevus autoroolis. Kivirüüdi sõnul on vara öelda, kas kahjude suurus ka kindlustusmakset mõjutab.

"Kindlasti, mida vähem tehakse õnnetusi, seda odavam on kindlustus ja vastupidi, mida rohkem tehakse õnnetusi, seda kallim on kindlustus. Kindlustus peab välja maksma kõik kahjud, mis juhtuvad ja kindlustus raha juurde ei tekita," selgitas Kivirüüt.

If Kindlustuse hinnangul ei ole kahjude summad tuntavalt suurenenud.

Liikluskindlustuse fondi statistika järgi kasvas sel aastal liikluskindlustusjuhtumite arv kolm protsenti. Kui eelmisel aastal oli poole aasta peale juhtumeid 17 291, siis sel aastal 17 748.

Fondi juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul toovad kuumad ilmad kaasa traagilisi õnnetusi.

"Küll on kindlasti üheks mõjutajaks alkohol, aga kui me räägime suveperioodist, siis kindlasti tulevad mängu ilusate ilmade puhul sagedasemad sõitmised liiklusohutuse mõttes võib-olla natukene kriitilisemate sõiduriistadega nagu näiteks mootorrattad. Nendega sõidetakse ka rohkem ja seal tulevad samuti mängu suuremad isikukahjud," rääkis Piirsalu.

Selle aasta esimese viie kuuga on inimkannatanutega liiklusõnnetuste arv suurenenud kaheksa protsenti ja hukkunuid on poole võrra rohkem. Eelmise aasta 23. juuli seisuga oli liiklusõnnetuses hukkunuid 28, sel aastal 45.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernitsa sõnul ei saa kindlaid põhjuseid välja tuua.

"Põhilised riskifaktorid, mis seda ikkagi mõjutavad, on samad mis kogu aeg olnud: kiirus, kiiruseületamine, liiga suure kiirusega sõitmine, joobes juhtimine, kõrvalised tegevused ja kahjuks endiselt ka turvavöö figureerib seal," loetles Ernits.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: