Tartumaal hukkus teelt välja sõitnud autojuht ({{commentsTotal}})

Hukkunud mehe auto.
Hukkunud mehe auto.

Tartumaal Elva vallas juhtus liiklusõnnetus, kus teelt välja kraavi sõitnud ja üle katuse rullunud sõiduautos hukkus 57-aastane mees, keda politsei on varem korduvalt joobnuna roolist tabatud.

Külaaseme külas kraavis seisva avariilise Fiat Palio avastas juhuslik mööduja täna kella 9.30 paiku. Politsei selgitas, et auto liikus Elva poolt Viljandi maantee suunas, kui juht kruusateel sõites pärast kurvi juhitavuse kaotas ja kraavi sõitis, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Sõidukis oli autojuht, kohalik mees, üksinda. Ta sai avariis vigastusi, mis olid paraku surmavad. Kas autojuht kasutas nõuetekohaselt turvavööd, on veel selgitamisel.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk märkis, et politsei on sama autojuhi varem mitmel korral juhtimiselt tabanud ajal, mil ta oli alkoholi tarvitanud. "Kas selle avarii põhjuste seas võib olla ka joobnud pea, selgitatakse ekspertiisis", ütles ta. Lisaks on politseil olnud avariis hukkunud mehega mitmeid varasemaid kokkupuuteid teistegi liiklusrikkumiste ja liiklusriskeeriva käitumise tõttu.

Politsei operatiivjuht lisas veel, et antud kruusateelõigul on suurim lubatud sõidukiirus 90 km/h. "Eestis on palju kruusakattega teid, kus on lubatud sõita kuni 90 km/h. See aga ei tähenda, et autojuht igal ajal ja kohas raudkindlalt sellise kiiruse autost välja võtma peaks. Iseäranis tähelepanelik peaks olema just kohtades, kus erinevad liiklusmärgid annavad juhile aegsasti infot sellest, mis järgnevatel kilomeetritel ees ootab. Olgu selleks näiteks ohtlik kurv, metsloomad või muu," ütles politseinik.

Sel aastal on Eestis liikluses hukkunud 45 inimest, mullu samal ajal 28 inimest.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: