Tavaliiklejad peaks Tallinna Ironmani trassil oma käike varakult planeerima

{{1533298740000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval Tallinna tänavad vallutav Ironmani triatlon tekitab pealinnas hulgaliselt liiklusmuudatusi, eriti vanalinnas, kesklinnas ja Kalamajas, mistõttu tuleks neis piirkondades igapäevaasju ajavatel inimestel oma käigud varem läbi mõelda.

Ironmani võistlusel läbivad rohkem kui 50-st riigist pärit osalejad kokku üle 220 kilomeetri. Triatloni peakorraldaja Ain-Alar Juhanson soovitab pealinnas liiklejatel homsed käigud läbi mõelda juba täna.

"Meie võistlustrass hakkab pihta lennusadamast, ja me liigume mööda Kalaranna ja Tööstuse tänavat Sõle tänava otsa ja sealt siis Pelguranna tänavat pidi kergliiklusteed pidi Paldiski maanteele. Ja sealt juba Haabersti sillast üle Keila poole. Mis tähendab seda, et üks oluline nüanss, et kuidas liiklus saab võistlustrassi ületada toimubki tegelikult Haabersti silla peal, ehk see Haabersti silla alune ringrist on täiesti vaba," rääkis Juhanson.

Triatloni viimane etapp, 42-kilomeetrine jooks, kulgeb täielikult läbi Tallinna südame. Sellega seoses tuleb eriti tähelepanelik olla vanalinna, kesklinna ja Kalamaja elanikel, samuti seal kandis liigelda soovijatel.

"Need inimesed, kes on konkreetselt trassi peal, nende liiklust me saame koordineerida siis, kui inimene helistab vastavale liiklusnumbrile, mis on igal pool skeemidel antud, ja staabis siis aidatakse inimene oma kodukohast välja sinna, kus ta minna tahab," õpetas Juhanson.

Kogu vanalinna sissepääs käib Nunne tänava kaudu, mis on kogu aeg küll avatud, aga reguleeritud kord ühte pidi, kord teist pidi, sest sinna on ehitatud spetsiaalne jooksjatele mõeldud sild. "Ja need inimesed, kes on jäänud mere ja meie trassi vahele, seal on Maleva tänav, mis on siis mõeldud selleks, et risti üle võistlustrassi saaksid elanikud liikuda, kui vaba hetk tekib, et seal võib olla kuni 15-20 minutit ootusi, aga liiklus päris kinni seal ei ole."

Inimesed, kes laupäeval pealinna liikluses hätta jäävad, saavad võistlustrassi ääres abi liiklusreguleerijatelt või helistades spetsiaalsele infotelefonile, mille numbri leiab triatloni kodulehelt.

"Kindlasti kutsun inimesi üles tegelikult ka oma kodukohast raja äärde tulema õue vaatama, kuidas siis erakordselt vahvalt 1400 inimest siin Tallinna linna ja Harjumaa tänavatel Ironmani triatlonit läbivad."

Soovitusi ja infot liiklejatele Ironman Tallinn 2018 võistluste ajaks:

- Haabersti ringristmik on liiklusele avatud, võistlejad liiguvad üle viadukti

- Paldiski mnt on alates Haabersti ringristmikust kuni Kiia külani võistluste ajal liikluseks suletud

- Paldiski mnt on alates Haabersti ringristmikust kesklinna suunas avatud

- Paldiski mnt ümbersõiduks soovitame liikuda Mustamäe tee ja Ehitajate tee kaudu

- Sõle tänav on liikluseks avatud

- kesklinna ja sadama vaheliseks liiklemiseks soovitame liikuda Petrooliumi, Jõe, Ahtri tänavate kaudu. Sadamasse jõudmiseks ning sadamast lahkumiseks vajalik Mere pst osa on liikluseks avatud

- Pärnu mnt linnast väljas olev lõik on liikluseks avatud, ratturid liiguvad üle tee viadukti kasutades

- Kaarli pst on võistluste ajal liikluseks suletud

- vanalinna on võimalik sisse ja välja liigelda Nunne tn kaudu

- suuremad liiklussulgemised lõppevad laupäeval kell 17.30, mõningad piirangud jäävad vaid jooksurajaga seoses kesklinnas

- pühapäeval on liiklusega seotud muudatusi Põhja-Tallinnas ja Koplis kell 9-12. Kesklinnas pühapäeval piiranguid ei ole.

- soovitame vältida Põhja pst ja Suur-Rannavärava tn piirkonda, kuna seal võib esineda suuri liiklustakistusi ka seoses teetöödega

- trammiliiklus toimib ka võistluste ajal.

- Kalamajja ning sealt välja sõitmiseks on liiklus avatud, elanikud pääsevad koju ja kodust välja Tööstuse, Kopli, Telliskivi tänavate kaudu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: