Coopi sularahateenus ei vähenda esialgu konkurentide pangaautomaatide arvu

Toidupoe kassa.
Toidupoe kassa. Autor/allikas: Coop

Eesti suurim jaekaubanduskett Coop hakkas käesolevast nädalast alates pakkuma kõigi 350 kaupluse kassadest üle Eesti sularaha väljamakse teenust. Pankadest konkurente see esialgu oma sularahaautomaatide võrgustikku ümber korraldama ei pane.

Coop Eesti keskühistu juhatuse esimehe Jaanus Vihandi kasutasid Eesti inimesed sularaha välja võtmise teenust juulikuu jooksul, mil raha sai välja võtta vaid 120 kaupluses, ligikaudu 5000 korral.

Kassast sularaha väljavõtmine sarnaneb sularahaautomaadi kasutamisega – sularaha väljavõtmiseks tuleb enne ostude eest tasumist öelda teenindajale soovitud summa ning sisestada makseterminali oma pangakaardi PIN-kood. Seejärel väljastab müüja kaupluse kassast sularaha ja see summa võetakse maha kliendi pangakontolt.

Korraga saab poe kassast välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Coop Panga klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt üheeurose ostu.

Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid sõltuvalt pangast võib sularaha väljavõtmisele lisanduda teenustasu.

Coopiga koostööd tegeva Swedbanki klientide jaoks kaupluste kassadest sularaha väljavõtmine teenustasuta.

"See lahendus on muuhulgas mõeldud täiendama tervet meie pangaesinduste võrku, kuhu kuuluvad nii kontorid, pangapunktid kui ka sularahaautomaadid," rääkis Swedbanki kliendisuhete juht Ede Raagmets ERR-ile.

Ta kinnitas, et sularahaautomaatide paiknemises ja hulgas Swedbank kohe suuri muutusi ei plaani. Pangal on üle Eesti napilt alla 400 automaadi.

SEB vahetab oma pangaautomaadid välja

SEB jaepanganduse juht Ainar Leppänen ütles, et pank panustab sularaha kättesaadavuse parandamisse lähiajal oluliselt sellega, et vahetab samm-sammult välja kõik oma sularahaautomaadid uute moodsamate ja töökindlamate automaatide vastu.

"Muu hulgas vaatame üle, et automaadid paikneksid selliselt, et tagaksid klientide võimalikult hea ligipääsu meie ATM-idele üle Eesti," lausus Leppänen.

SEB-l on praegu üle Eesti 232 sularahaautomaati, millest pea veerand on sularaha sisse- ja väljamakse automaadid.

Kõik SEB kliendid, kes kasutavad Mastercardi deebetkaarti, saavad Coopi kauplustest, mis sularahateenust osutavad, samuti sularaha välja võtta, kuid teenus on tasuline.

LHV pank hetkel klientidele sularaha väljavõtmist Coopi kauplustest veel ei võimalda, kuid panga kinnitusel on see plaanis kättesaadavaks teha.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: