Taliban vallutas Afganistani põhjaosas sõjaväebaasi

Talibani võitlejad vallutasid Afganistani põhjaosas sõjaväebaasi, surma sai vähemalt 14 sõdurit, kümned arvatakse olevat vangi langenud ja ülejäänud põgenenud, teatasid ametiisikud teisipäeval.

Armee esindaja Mohammad Hanif Rezaee ütles, et äärmuslased said Faryabi provintsis Ghormachi piirkonnas asuva baasi oma kontrolli alla pärast päevi kestnud ägedaid lahinguid. Baasis viibis pühapäeval esimese rünnaku ajal sadakond sõdurit.

"On tragöödia, et baas langes vaenlase kätte. Osa sõdureid tapeti, osa langes vangi ja osa põgenes ümbruskonna mägedesse," ütles Rezaee.

Faryabi provingsi parlamendisaadik Hashim Otaq ütles, et Cehnaya baasis langes Talibani kätte vangi umbes 40 sõdurit. Faryabi provintsivolikogu juht Tahir Rehmani ütles, et baas langes pärast seda, kui sõdurid palusid Kabulilt lisavägesid ja õhutoetust, kuid neid ei võetud kuulda.

Taliban saavutas Faryabis võidu mõni päev pärast seda, kui ülestõusnud korraldasid riigi kaguosas rünnaku Ghazni provintsi samanimelisele pealinnale.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: