Baltika ei plaani tootmist Eestist lähiajal ära viia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Merilin Pärli/ERR

Rõivatööstusfirma Baltika nõukogu, mis kogunes teisipäeval Soomes, ei otsustanud ettevõtte tootmist Eestist välja viia, samas pikendati ettevõtte juhi Meelis Milderi töölepingut veel kolmeks aastaks.

"Baltika ja meie klientide jaoks on kohalik tootmine osa meie kvaliteedimärgist. Me hindame kõrgelt meie tehaste tugevat kompetentsi ja näeme tulevikus võimalust suuremaks tootmise spetsialiseerumiseks, mis võimaldab tõsta nende konkurentsivõimet rahvusvahelisel hanketurul," ütles Milder ERR-ile.

Küsimusele, kas Baltika kaalub poode sulgeda, vastas Milder, et poodide portfelli ülevaatamine on Baltika jaoks järjepidev protsess, mida tehakse lähtudes kaubanduses ja tarbijakäitumises toimuvatest arengutest, eesmärgiga suurendada jaeärist teenitavat kasumit.

Samas märkis Milder, et ettevõte plaanib suurendada oma tegevust Soome turul.

"Baltika on tegutsenud Soome turul aastaid, detsembris avasime poe Iso-Omena kaubanduskeskuses. Lähitulevikus plaanime Soome fookust hoida ja seal uusi ärivõimalusi arendada," tõi Milder näiteks.

Äripäev kirjutas, et Soomes kogunenud nõukogu arutas suure tõenäosusega ettevõtte 2020 strateegiat, mis lehe andmetel sisaldas plaani vähendada Baltika brände, vähendada Eestis tootmist ja sulgeda poode.

"Täpsustatud informatsiooni aktsionäride koosolekul tehtud otsuste kohta väljastame homme pärast börsireeglite täitmist," märkis Milder teisipäeval.

Teisipäeval teatas ettevõte börsile nõukogu koosolekust vaid seda, et nõukogu pikendas ettevõtte juhi Meelis Milderi lepingut järgmiseks kolmeaastaseks ametiajaks. Seega jätkab juhatus kaheliikmelisena, kuhu kuulub veel Maigi Pärnik-Pernik.

Käesoleva aasta esimesel poolaastal langes Baltika käive viis protsenti 22,5 miljonile eurole ja ettevõtte kahjum enam kui kahekordistus, ulatudes 855 000 euroni. Teisipäeval sulgus Baltika aktsia Tallinna börsil 0,224 euro tasemel, tõustes päevaga 5,66 protsenti.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: