Tasuta ühistransport on Saaremaal sõitjate arvu kasvatanud

Foto: ERR

Saaremaal on esimene kuu tasuta ühistransporti sõitjate arvu kasvatanud - neid on pea kolmandiku võrra rohkem kui aasta varem. Transpordiühendus on läinud kiiremaks, kuid tekkinud on uus mure - kohati tahab sõita rohkem inimesi kui bussis kohti on.

Kuressaare bussijaamas reisijate masse vaatamata saareülesele tasuta bussitranspordile pole. Fakt on aga, et sõitjaid varasemaga rohkemaks on läinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Reisijate arv on tegelikult üllatavalt palju tõusnud, isegi rohkem kui me ootasime. Kogu meie liinivõrgu kohta on 8300 reisijat rohkem kui eelmise aasta juulis," kinnitas Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson.

Tasuta sõit võimaldab nüüd ka seda, et bussid saavad mitmeid liine Saaremaal 1. septembrist alates kiiremini läbi sõita, sest kaob ära piletiostule kuluv rahaliste tehingute aeg peatustes. Näiteks Sõrvest Kuressaarde muutus üks 70 kilomeetri pikkusega liin koguni 25 minutit kiiremaks.

"Peatustes on ette nähtud piletimüügi aeg, aga kuna paljudes peatustes piletimüüki ei toimu, siis bussijuht saab rahulikult edasi sõita. Samas kehtib see reegel, et buss ei saa enne peatusest läbi sõita ehk et ta peab n-ö teel aega parajaks tegema ja seepärast nad liiguvadki niimoodi aeglaselt," selgitas Tiitson.

"Omal ajal maavalitsus tegi need liinigraafikud, ma ei tea mille järgi need kellaajad on võetud. Need olid ikka sellised, et isegi vahel on politsei kinni pidanud ja küsinud, et miks te nii aeglaselt sõidate. Aga paned talle graafiku ette, et ma ei saagi kiiremini sõita," kirjeldas bussijuht Kaljo Ellermaa.

Kuna busside täituvus on oluliselt kasvanud, hakkavad senised bussid kohati juba väikeseks jääma.

"Liinidel, kus varem kohti jagus kõigile, on juba olukordi, kus inimesed peavad mingi osa marsruudist püsti seisma," tõdes Tiitson.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: