Tasuta ühistransport kasvatas Ida-Virus reisijate arvu 92 protsenti

Hilisõhtu
Hilisõhtu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maanteeameti ühistranspordi statistikast nähtub, et võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on reisijate arv kõigis tasuta ühistranspordiga maakondades kasvanud vähemalt 20 protsenti. Enim uusi reisjaid lisandus Ida-Virumaal, kus võrreldes eelmise aasta juuliga oli 92 protsenti rohkem maakondliku ühistranspordi kasutajaid.

Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamsoni sõnul on tasuta ühistranspordi rakendamine läinud sujuvalt ja reisijate arv on maakondlikel liinidel kasvanud pärast nulleurose bussipileti kehtima hakkamist.

 

"Juuli alguses oli probleemiks, et kiipkaardid said bussidest otsa. Lisaks olid osad inimesed infosulus, olenemata sellest, et nulleurosest bussipiletist räägiti igal pool," ütles Williamson. Ta lisas, et osadele reisijatele jäi arusaamatuks miks siiski tuleb sõidukaarti valideerida.

Samas tõdes Williamson, et ühistranspordikeskused on pidanud tegema ka esimesi ümberkorraldusi. "Ida-Virumaal on mõnede busside täituvus olnud oodatust suurem ning seal pandi Narva-Jõesuu suunal liikuma lisabussid," kirjeldas Williamson. Tema sõnul näitavad järgmised kuud, kas reisijate arvu tõus on tinginud nulleurone pilet või soojad suveilmad.

Alates selle aasta 1. juulist kehtib nulleurone bussipilet Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: