Ministeerium liidab keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni

Kaustad dokumentidega.
Kaustad dokumentidega. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni liitmiseks vajalike seadusemuudatuste eelnõu. Ühendasutuse nimeks saab Keskkonnaamet.

Ministeeriumi teatel on ameti ja inspektsiooni tegevuses kattuvaid või sarnaseid ülesandeid ning asutuste liitmine võimaldab põimunud ülesandeid paremini täita. Samas teeb see lihtsamaks keskkonnaasju ajava kodaniku suhtlemise riigiga.

Nii keskkonnaametis kui -inspektsioonis on probleemiks tööjõu suur voolavus ning palgatase on erasektorist ja teistest sarnastest riigiasutustes madalam.

"Oleme koos keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooniga jõudnud järeldusele, et praegusel kujul neid kaht asutust enam nii-öelda õhemaks viilida ei saa," ütles keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt. "Ühendasutuse loomisel avanevad aga uued võimalused. Seda nii töö tõhusamaks korraldamiseks kui ka teenuse kvaliteedi parandamiseks." 

Asutuste ühendamisel viiakse mõlema asutuse praegused ülesanded üle uude asutusse ning kahe asutuse eelarved, sealhulgas palgafondid, liidetakse ühendasutuse eelarveks. Ühendamise esimeses järgus pole Mündi sõnul lisarahastust vaja, samuti ei hakata suurt hulka töökohti ümber kolima, sest kaheksas maakonnas asuvad keskkonnaamet ja -inspektsioon juba praegu ühes hoones.

Keskkonnaameti ja -inspektsiooni praeguste juhtide ametiaeg saab läbi selle aasta lõpus. Hiljemalt septembris kuulutatakse välja konkurss ühendasutuse juhi kohale.

Valitsus arutas asutuste ühendamise teemat 16. augustil toimunud kabineti nõupidamisel. Eesmärk on, et ühendasutus alustab tööd  tuleva aasta 1. jaanuarist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: