Loodava keskkonnaameti juhiks saab Riho Kuppart ({{commentsTotal}})

Riho Kuppart
Riho Kuppart Autor/allikas: Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister Siim Kiisler kinnitas keskkonnaameti peadirektoriks senise siseministeeriumi asekantsleri Riho Kupparti, kelle peamiseks väljakutseks saab keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni sisuline ühendamine.

Kuppart asub keskkonnaameti juhiks 1. jaanuarist. Kui keskkonnaamet ja keskkonnainspektsioon 1. veebruarist liituvad, saab temast tekkiva ühendameti juht. Keskkonnaameti peadirektori teenistustähtaeg on viis aastat.

Riho Kuppart on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorralduse eriala. Alates 2013. aastast töötas ta siseministeeriumis varade asekantslerina. Enne seda, aastastel 2004–2013 oli Kuppart siseministeeriumi rahandusosakonna juhataja.

Kupparti sõnul on ühendametina jätkava keskkonnaameti eesmärkide saavutamiseks vaja pühendunud ja motiveeritud eksperte, et kujundada kliendikeskne, ühtne, tugev, mõistlik ja uuendustele avatud organisatsioon. "Olen võtnud enda südameasjaks viia meie töötajate palgad konkurentsivõimelisele," ütles Kuppart.

Keskkonnaministeerium liidab oma haldusalas oleva keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni, kuna kahe asutuse tegevuses on kattuvaid või sarnaseid ülesandeid. Keskkonnaameti ülesanne on viia ellu riigi keskkonnakasutuse, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat. Muu hulgas väljastab amet keskkonnalube. Keskkonnainspektsioon kontrollib looduskeskkonna kaitseks kehtestatud seaduste ja normide järgimist ning keskkonnalubade täitmist.

Asutuste liitmisel lähtutakse põhimõtetest, et tulevane asutus on esindatud kõikides maakondades ning tagatud on ööpäevaringne valveteenistus. Kokku hakkab uues asutuses töötama ligikaudu 550 inimest.

 Ametid on kavas ühendada 1. veebruarist 2019, ühendasutuse nimeks saab keskkonnaamet. Keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamiseks vajalike seadusemuudatuste eelnõu on praegu riigikogu menetluses.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: