Kaart: politsei mõõdab esmaspäeval põhimaanteedel tosinas kohas kiirust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Viimase kuu jooksul on politsei suurendanud liiklusjärelevalvet, et olla nähtaval ja vähendada gaasipedaalile vajutamist.

Tõuke selleks on andnud kurb statistika. Sel aastal on liiklus juba nõudnud 55 inimelu, neist viimase esmaspäeva hommikul. Mullu hukkus liikluses kogu aasta peale 48 inimest.

Seejuures on liikluses hukkunud tänavu kuus mootorratturit, eelmisel aastal ei nõudnud liiklus ühegi mootorratturi elu.

Õnnetuste arv on tänavu eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 9 protsenti ja vigastatu hulk 10 protsenti.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul hakkas õnnetuste arv aastases võrdluses kasvama maist. Sooja suve taha vabanduseks tema sõnul pugeda ei saa, sest naabrite näitajad pole kasvanud.

Loigo sõnul on politsei käesoleval kuul pannud rohkem patrulle välja, et liiklusjärelevalve oleks nähtavam. Seejuures on ka inimesi teavitatud kohtadest, kus kiirust mõõdetakse. Suurem rõhk on just põhimaanteedel, kus kiirused on suuremad.

"Kohtade valikul oleme lähtunud eelkõige liikluse intensiivsusest, et jõuaks suure sihtrühmani. Samuti vaatame teelõikude ohtlikkust," rääkis Loigo.

Tema sõnul näitab statistika, et kui inimesed on kiirusemõõtmisest teadlikud, langevad keskmised kiirused 2-4 protsenti.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ETV, "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: