Sirk: liiklusjärelevalve õhemaks viilimine on viga, mille vilju täna "naudime" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Suud puhtaks". Autor/allikas: ERR

Liiklusjurist Indrek Sirk tõdes, et raskete tagajärgedega õnnetusi aitab vähendada hoiakute muutumine. Tema sõnul oli viga likvideerida liikluspolitsei eriüksus ja vähendada liiklusjärelevalvet.

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane tõdes saates "Suud puhtaks", et raskete tagajärgedega liiklusõnnetusi on sel aastal olnud palju rohkem kui mullu. Oma osa on tema hinnangul siin erakordselt soojal ja päikeselisel suvel.

"Mingi mõju temperatuuril on, aga kõike ei saa ilma süüks ka ajada. Pigem on põhjus liikluskäitumises, meie hoiakutes kinni," sõnas ta.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo kinnitas saates, et mobiiltelefoniga tegelemine põhjustab aina enam liiklusõnnetusi. Tema sõnul näitab seda kas või tagant otsasõitude hulk või ka auto kaldumine teise sõiduritta. Ta märkis, et sel aastal on raskete tagajärgedega liiklusõnnetuste puhul selgunud, et neist kolme põhjustas kõrvaline tegevus rooli taga.

Vastates küsimusele, kas probleemiga on seni tõhusalt tegeletud, ütles Loigo, et statistika järgi ei ole.

"Kuni me ühiskonnas tolereerime seda ja peame seda mitte mingiks häbiväärseks teoks, seni see probleem jääb," ütles Loigo.

Sama tõdes Indrek Sirk. "Alustada tulebki hoiakutest. Kui meie keskmine liikleja taunib joobes juhtimist erinevalt näiteks paarikümne aasta taguse ajaga, kus seda ei peetud eriliseks rikkumiseks, siis telefoni kätte võtmist ja selle kasutamist tegelikult keskmine inimene ei tauni. Ja seda sellel lihtsal põhjusel, et see ei paista talle endale ohtlik," selgitas ta.

"Telefon on ka paarikümne aastaga oluliselt muutunud. Eestis tuli ju esmalt telefoni kasutamise keeld aastal 2001 ja siis oli ka poleemika, kas seda üldse vaja on või mitte. Nüüd lõpuks on nii kaugele jõutud, et telefoni ei või käes hoida. Aga 20 aastat vana telefon ja tänane telefon on täiesti teine maailm." lisas ta.

Sirk tõdes, et meedia tegeleb probleemi teadvustamisega aktiivselt, politsei natuke.

"Politsei ka natuke tegeleb, aga meil on vaja mingisugust tõhusamat meedet kui lihtsalt püstoliga politseinik tänava ääres, kes vaatab seda, kas telefoni kasutatakse või mitte," sõnas ta ja lisas, et politseid on tänavatel väga vähe.

"Liikluspolitsei eriüksuse likvideerimine ja liiklusjärelevalve õhemaks viilimine on viga, mille vilju me täna siin n-ö naudime. Ehk tegelikult liiklusõnnetuste arv ei ole viimased viis-kuus aastat reaalselt vähenenud, vaid on kasvanud, aga politsei järelevalve on vähenenud."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: