Septembrist muutuvad rongide sõiduplaanid

Reisijad Tartu vaksalis ootamas rongi, mis põlengu tõttu ei tulnud.
Reisijad Tartu vaksalis ootamas rongi, mis põlengu tõttu ei tulnud. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Septembri algus toob muudatusi Elroni kõikide suundade sõiduplaanidesse. Tallinna-Tartu liinil taastub põlengueelne sõiduplaan, läänesuunal enam asendusbusse kasutada ei tule ning edelasuunal lõpevad suvehooaja lisareisid.

Alates 1. septembrist saab Elron ida- ja kagusuunal taas reisijaid teenindada tavapärase, põlengueelse sõiduplaani järgi ning ekspressrongidega jõuab Tallinnast Tartusse jälle vähem kui kahe tunniga. See toob kaasa muudatused ka kagusuuna sõiduplaanidesse.

Mai keskel sai põlengus kannatada Eesti Raudtee Tartu jaama liiklusjuhtimiskeskuse piirkonna liiklusjuhtimissüsteem. Seejärel mindi üle käsitsi rongide liiklusjuhtimisele.

Remontide edenemine muudab läänesuuna sõiduplaane – taastub tavapärase tihedusega sõiduplaan, rongid väljuvad harjumuspäraste ooteplatvormide äärest ning asendusbusse kasutada ei tule. Alates 15. septembrist tehakse läänesuunal remonditöid üksnes nädalavahetustel, nendega seotud muudatustest teavitatakse jooksvalt. Tööd sel lõigul lõpetatakse eeldatavalt oktoobri lõpus.

Suvehooaja lõppemise tõttu jäävad edelasuunal alates 3. septembrist käigust ära hooajalised lisareisid Pärnusse ja Viljandisse ning taastub kevadel kehtinud sõiduplaan. Seejuures asendub kell 11.27 väljunud Tallinna-Pärnu reis Tallinna-Rapla reisiga, mis väljub kell 11.17.

Infot sõiduplaanide kohta saab Elroni kodulehelt või tasuta rongiinfo telefonilt 616 0245.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: