Balti jaam laieneb

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Raudtee suurinvesteering Lääne-Harju suuna raudteeliinide ümberehituseks tähendab seda, et ka Balti jaama laiendatakse. Ruumi on veel ainult kahele teele ja ühele perroonile.

Elroni soov vähemalt kolm rongi juurde osta tekitab küsimuse, kuhu paigutuvad need rongid tipptunnil Balti jaamas. Juba praegu väljub aeg-ajalt ühelt teelt kaks rongi, mis on tekitanud reisijates segadust.

Eesti Raudtee juhatuse esimehe Erik Laidvee sõnul veidi rohkem kui kolme aasta pärast olukord paraneb. Praegu ootab ettevõte tehnilise järelevalve ameti taga enne, kui saab hakata oma plaane ellu viima.

"Seal on meil plaanis üks täiendav platvorm teha ja kaks teed juurde ehitada, siis on sellega Balti jaama võimsus ammendunud, rohkem sinna enam eriti laiendada kuskile ei ole," rääkis Laidvee, kelle sõnul tulevad uued teed Balti jaama turu poole.

"Me võtame sealt ühe äärmise manöövritee üles ja kasutame maksimaalselt olemasoleva ruumi ära," sõnas ta.

Laidvee sõnul peaks ehitus praeguste plaanide järgi valmis olema 2021. aasta lõpuks. Aega kulub seetõttu, et Balti jaama ehitus toimub Tallinna-Keila-Paldiski suurprojekti raames. Seda omakorda piirab liiklusjuhtimise uuendamise kava, millest tulenevalt saab töödega alustada 2020. aastal.

"Selle töö kogumaksumus on - ma räägin Tallinn-Keila-Paldiski suurprojektist - on 18,3 miljonit eurot. Lisaks on siin veel üks pudelikael enne Balti jaama Paldiski maantee viadukt, mille me ka teeme laiemaks," selgitas Laidvee.

Peale reisijate hulga kasvu, suureneb ka pikalt languses olnud kaubavedu. Kasvu veavad väetiste ja mineraalsete kütuste vedu. Peamiselt tuleb transiit Venemaalt ja Valgevenest.

Laidvee kirjutab transiidi kasvu klientide ja partneritega hea koostöö arvele. Küll aga tekitab see Eesti Raudtee juhi sõnul ka mõningaid raskusi.

"Kuna meil kasvab õnneks ka reisijate arv keskmiselt 7-8 protsenti aastas, siis meil on tõesti praegu praktiliselt kaubaliiklust mõnel suunal võimalik teostada ainult öisel ajal. Jah, meil on väljakutseid, et liiklusgraafikuid ja asju paika panna, aga praegu saame ilusasti hakkama ja on veel varu ka," ütles Laidvee.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: