Oleg Ossinovski: Jevgeni saab rääkida tõde ega pea tegelema populismiga

Oleg Ossinovski.
Oleg Ossinovski. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ettevõtja Oleg Ossinovski hinnangul tehti tema poliitikust poeg Jevgeni ebaõiglaselt vastutavaks alkoholiaktsiisi tõusust tekkinud probleemides; kogu vastutus selle eest lasub tema hinnangul eksklikke prognoose teinud rahandusministeeriumil.

"Esiteks, ma leian, et Jevgeni on üks meie kõige säravamaid poliitikuid ja tal on võimalik rääkida tõde, mitte tegeleda populismiga. See on väga tähtis. Mis puudutab aktsiise, siis sotsiaalministeerium ei kehtesta aktsiise ja temal (Jevgeni Ossinovskil - toim) sellega mingit pistmist ei olnud, sest alkoholiaktsiisiga tegeleb rahandusministeerium. Ja loomulikult ei teinud rahandusministeerium oma tööd korralikult ära," rääkis Oleg Ossinovski ETV+ saates "Nädala intervjuu".

Kui Eesti riik tahab oma inimeste alkoholitarbimist piirata, pidanuks Ossinovski sõnul enne läbi rääkima ja tegema kokkulepped lõunanaabrite Läti ja Leeduga.

"Jõudma nendega kokkuleppele, mida alati enne seda valitsust ka tehti. Kuid valitsus ja rahandusministeerium otsustasid, et nad on ise kõige targemad."

Ossinovski arvustas taas teravalt riigi liigset sekkumist majandusse, öeldes, et see paneb tõdema, et me ei ela mitte kapitalistlikus, vaid sotsialistlikus riigis.

Ossinovski sõnul juhivad riigifirmasid küll korralikud ja ausad inimesed, aga kui riigi äriühing asub tegutsema üldisel turul, siis hävitab see konkurentsi ja toob kaasa suured raskused samas nišis tegutsevatele erafirmadele.

Küsimusele, kas näiteks mingi osa Eesti Energiast tuleks viia börsile, nentis Ossinovski, et osaline erastamine on mõttetu, vaid seda tuleks teha kogu ettevõttega ning ka paljude teiste riigifirmadega.

"Tegelikkuses on aga riigi suund vastupidine - Eesti Energia ostis Nelja Energia, Tallinna Sadam hakkas tegelema saarte liinide teenindamisega," loetles Ossinovski. Ja lisas, et üheks probleemiks on ka see, et valitsus langetab vaid neid otsuseid, mida ametnikud ette panevad.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: