Ossinovski: valitsus alahindas osa inimeste himu odava alkoholi järele

Jevgeni Ossinovski sotsiaaldemokraatide üldkogul.
Jevgeni Ossinovski sotsiaaldemokraatide üldkogul. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsus alahindas osa inimeste himu odava alkoholi järele, kuid pikas perspektiivis on valitsuse alkoholipoliitika ainuõige, ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski.

Ossinovski ütles Eesti Päevalehele antud intervjuus, et alkoholipoliitika on üks kõige teaduspõhisemaid poliitikaid Eesti seadusloomes, mille tulemused tulevad pikema aja peale. Ta tunnistas, et aktsiiside puhul alahinnati piirikaubandust, kuid edasistest aktsiisitõusudest on loobutud ja oodatakse, kuni lätlased järele tõstavad.

SDE juhi sõnul on aktsiisiteema taga tugev lobirühm, kelle taga on sadu miljoneid eurosid ning seetõttu on selge, et üritatakse kõigiti rünnata.

"Aga otsused on tehtud ja need annavad pikema ajaga tulemuse. Selles pole mingit kahtlust," sõnas Ossinovski.

Ta nimetas Kristen Michalit, kes on öelnud, et praeguse valitsuse alkoholipoliitika on ajanud inimesed jooma ja maksuraha Lätti, A. Le Coqi juhatuse esimehe Tarmo Noobi käepikenduseks poliitikas.

Ossinovski sõnul SDE endale enne kevadisi riigikogu valimisi uut juhti ei vali, sest see oleks üks rumalamaid asju, mida erakond saaks teha. Ta ütles, et mingit siseopositsiooni erakonnas ei ole ning kui räägitakse värskest sotside liikmest Marina Kaljurannast kui võimalikust tulevasest erakonna juhist, on see kunagi võib-olla võimalik, kui Kaljurand seda sise soovib, aga praegu kindlasti mitte.

Rääkides sellest, miks ta esialgu hääletas selle poolt, et isikuandmete kaitse seaduses oleks väljend "ülekaalukas avalik huvi", ütles Ossinovski, et muudatuste taust jäi esialgu komisjonis avamata ja kui otsuseid langetatakse kiirustades ja kogu infot omamata, tehakse vigu.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: