Maailmakoristuspäeva juht: koristatud prügi kogusest tähtsam on mõttelaadi muutus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Reede hilisõhtul algab eestlaste eestvõttel ülemaailmne koristuspäev. Korraldaja Eva Truuverki sõnul on ööpäeva jooksul kokku kogutud prügi kogusest tähtsam see, et inimeste mõttelaad muutuks.

"Kui te küsite prügi koguse kohta, siis päris sellist hulka, mis me peame ühe päevaga kokku korjama, me ei ole endale eesmärgiks seadnud, sest eelkõige on tegemist ikkagi inimeste mõtete muutumisega, inimeste käitumise muutmisega. See tähendab, et oluline on meile eelkõige see, kui palju riike osaleb ja kui palju inimesi välja tuleb," rääkis Truuverk "Aktuaalsele kaamerale" ülemaailmse koristuspäeva stardi eel.

"Kui palju nad täpselt prügi kokku korjavad sel päeval, sellele ma kindlasti üsna täpselt oskan vastata 16. septembril ja väga täpselt juba arvatavasti oktoobri alguses," lisas ta.

Koristuspäeva juhitakse Tallinna ülikoolis asuvast staabist. "Meil praegu vaikselt staap alustab tööd. Päris tööpäev algab kahe tunni pärast (kell 23) ehk kui koristuspäevaga alustavad Fidži ja Vanuatu ehk Okeaania väikesaared. Sealt edasi meil rullub 40 tundi tööpäeva kahes vahetuses siin staabis. Meil on 360 vabatahtlikku siin tööl, üle maailma 30 000 inimest selle päeva jaoks. Ma olen täiesti kindel, et saame väga, väga suure meediakajastuse, kas või juba sellepärast, et me anname eetrisse ka oma teleülekande 24 tundi," rääkis Truuverk.

Ülekannet ülemaailmsest koristuspäevast saab jälgida ka ERR.ee portaalis.

Koristuspäeva korraldajad loodavad, et ettevõtmisega liituvad miljonid inimesed enam kui 150 riigist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: