Leht: andmekaitse inspektsiooni uus juht põrus kapo kontrollis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1537500060000 | amCalendar}}
Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik.
Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik. Autor/allikas: ERR

Äsja andmekaitse inspektsiooni peadirektoriks nimetatud ja seejärel ootamatult ametikohast loobumisest teatanud Marko Aavik põrus kaitsepolitseiameti julgeolekukontrollis, kirjutab Postimees.

Kaitsepolitseiamet ei kommenteerinud, miks neil ei olnud võimalik 11 aastat justiitsministeeriumis asekantslerina töötanud Aavikule riigisaladusele juurdepääsu luba anda, kirjutab ajaleht. 

Leht lisab, et Aavik otsustas pärast peadirektori kohast loobumist Eestist lahkuda. Justiitsministeerium kinnitas ERR-ile, et Aavik on siiski endiselt Eestis ja töötab senisel ametikohal 1. oktoobrini. Kuhu Aavik Eestist pärast 1. oktoobrit minna plaanib, ministeerium ei öelnud ning soovitas küsida seda mehelt endalt.

ERR-il õnnestus saada Marko Aaviku kirjalik kommentaar, kus ta selgitab AKI peadirektori kohast loobumist. "Julgeolekukontrolli käigus selgus, et ma ei olnud Justiitsministeeriumi nõuetekohaselt (s.t. vastava vormikohase kirjaliku teatisega) teavitanud ühest oma kõrvaltegevusest (Euroopa Nõukogu eksperdina rahvusvahelises koostöös osalemine). Kuigi ma olin suuliselt sellest ministeeriumi teavitanud ja ministeerium oli teadlik, et ma osalen Euroopa Nõukogu eksperdina rahvusvahelises koostöös, oli vormikohase kirjaliku teavituse tegemata jätmine siiski sisekorra nõuete rikkumine, mille eest ma võtsin vastutuse ja loobusin peadirektori ametikohast. Lükkan ümber väite, et lahkun riigist seoses julgeolekukontrolli käigus ilmsiks tulnud asjaoludega, samuti kinnitan, et plaanin Eestisse naasta."

Kuhu ta lahkub, pole õnnestunud Aavikult endalt küsida.

Justiitsministeerium avaldas lootust, et uus konkurss AKI peadirektori ametikohale kuulutatakse esimesel võimalusel välja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: