Andmekaitse inspektsiooni uueks juhiks saab Marko Aavik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu põhiseaduskomisjon pooldas justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aaviku kandidatuuri andmekaitse inspektsiooni (AKI) peadirektori ametikohale. Justiitsminister Urmas Reinsalu ettepanekul kinnitab Aaviku ametisse valitsus.

"Pikaajalise justiitshalduspoliitika asekantslerina on Marko Aavikul oluline roll Eesti kohtusüsteemi reformimisel ning valdkonna arendamisel. Ta on sihikindel ja tulemustele suunatud juht. Andmekaitse inspektsiooni peadirektori ametikohal on tal võimalus oma seniseid kogemusi kasutada andmekaitse reformi rakendamise toetamisel ning üldisemalt andmekaitses tasakaalustatud järelevalve korraldamisel," ütles Reinsalu.

Marko Aavikul on õigusteaduste ja strateegilise juhtimise magistrikraadid. Ta on aastaid töötanud vandeadvokaadina advokaadibüroos Aavik, Arvisto ja Partnerid ning käinud Euroopa Nõukogu missioonidel kohtusüsteemide arendamise ja hindamise alal, vahendas justiitsministeerium pressiteates.

Alates 2007. aastast on Aavik justiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika asekantsler, kus tema vastutada on kohtute valdkond, Riigi Teataja välja andmine, riigi õigusabi süsteem ja advokatuur, notarid ja vabad õiguskutsed ning kohtus riigi esindamise korraldamine.

Avaliku konkursi andmekaitse inspektsiooni peadirektori ametikohale korraldas riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon. Peadirektori ametiaeg kestab viis aastat.

Andmekaitse inspektsiooni pikaajaline juht Viljar Peep lahkus ametist, et asuda tööle justiitsministeeriumi justiitshalduse asekantslerina.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: