Saksa politsei pidas kinni kuus arvatavat paremäärmuslast

Saksamaa ppolitsei mainitud juhtumi kahtlusalust Karslruhe kohtuhoonesse toimetamas.
Saksamaa ppolitsei mainitud juhtumi kahtlusalust Karslruhe kohtuhoonesse toimetamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saksa prokuratuur teatas esmaspäeval, et politsei pidas kinni kuus inimest, keda kahtlustatakse "paremäärmusliku terroriorganisatsiooni" loomises riigi idaosas Chemnitzi linnas.

Linn sattus maailma huviorbiiti suvel, kui seal lahvatas migratsioonivastaste meeleavaldustega seotud vägivald.

Föderaalprokuratuuri teatel moodustasid 20-30-aastased Saksa kodanikest kahtlustatavad rühmituse "Revolutsioon Chemnitzis". Rühmitusse kuulus veel üks isik, kes vahistati seoses teise süüasjaga septembris.

Saksimaal ja Baieris tehtud vahistamistes osales üle saja politseiniku. Lisaks otsiti läbi mitu kahtlustatavatega seotud valdust.

Prokuratuur teatas avalduses, et vahistatud kavatsesid korraldada relvastatud rünnakuid välismaalaste ja oma poliitiliste vaenlaste vastu.

Meestest viis -- Christian K., Sten E., Martin H., Marcel W. ja Sven W. -- ründasid väidetavalt 14. septembril Chemnitzi kesklinnas mitut välismaalast pudelite, metalliga täidetud nukkidega kinnaste ning taseritega.

Prokuröride sõnul oli see "proov" teiseks rünnakuks, mis oli kavandatud 3. oktoobrile ehk üleriiklikule ühtsuspäevale.

Prokurörid ei täpsustanud, kas grupp oli seotud välismaalastevastase vägivallaga, mis puhkes pärast seda, kui augustis tapeti Chemnitzis üks sakslane. Selles juhtumis hoitakse tapmiskahtluse alusel kinni üht 23-aastast süürlast ning taga otsitakse üht iraaklasest meest.

Ühe meeleavalduse käigus rünnati ka üht koššertoitu pakkuvat restorani. Seal loopisid maskides mehed asutust kivide ja pudelitega ning karjusid: "Juudi siga, kasi Saksamaalt välja!"

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: