Artur Talvik kohtus Itaalia Viie Tähe Liikumise esindajatega

Laura Agea, Artur Talvik ja Fabio Massimo Castaldo.
Laura Agea, Artur Talvik ja Fabio Massimo Castaldo. Autor/allikas: Artur Talvik

Erakonda loov Artur Talvik kohtus Brüsselis Itaalia Viie Tähe Liikumise (M5S) Euroopa Parlamendi kahe saadikuga, et tutvuda nende toimimise põhimõtetega neid Elurikkuse Erakonna loomisel eeskujuks võtta. Talviku sõnul on Viie Tähe Liikumise ja Elurikkuse Erakonnal palju ühist.

"Asjad liiguvad. Eile kohtusin Brüsselis Itaalia Viie Tähe Liikumise (M5S) Euroopa Parlamendi kahe saadikuga. Laura Agea on M5S praegune delegatsiooni juht ja Fabio Massimo Castaldo on Euroopa Parlamendi asepresident.

Talviku sõnul oli kohtumise eesmärk tutvuda M5S-i toimimise printsiipidega.
"Kui Elurikkuse Erakonna initsiatiivgrupi kallal on lõõbitud, et me tahame luua erakonda, mis ei olegi erakond või partei, siis M5S on ülihästi tõestanud, et selline asi on võimalik. Milles see seisneb? Neil on tõeline alt üles poliitiline liikumine. Nende kõik olulisemad otsused hääletatakse läbi liikumises osalejate poolt," rääkis ta.

Talvik selgitas, et selleks kasutatakse Rousseau nimelist internetiplatvormi ja seal saab teha ka seaduseelnõusid.

Talviku sõnul on M5S puhtakujuline otsedemokraatia. "Neile ei ole juhikultust. On küll esindusisikud, aga mitte nemad ei määra erakonna näo vaid ikka liikmed. Ühesõnaga nad lihtsalt ei räägi otsedemokraatiast ja tavaparteidest erineval moel poliitika tegemisest vaid ka tõestavad, et see on võimalik," sõnas ta.

Talvik märkis, et kohtumisel selgus, et neil on ka muudes asjades palju sarnasusi. "Nemad on kuulutanud ennast poliitilisel skaalal post-ideoloogiliseks tsentriks. Elurikkus on kuulutanud seda, et ei minda kaasa ühiskonda lõhestava liberaalid vs konservatiivid kultuurisõjaga vaid otsitakse parimaid lahendusi Eesti inimestele ja loodusele," lausus Talvik.

"Kui nad kuulsid, et meie suur idee on mahe nutiriik ehk siis ökoinnovaatiline Eesti, siis läksid silmad eriti särama. Ka nende üks tähtedest on environmentalism. Ühesõnaga juttu jätkus kauemaks ja leidsime palju kattuvusi Elurikkuse ja Movimento 5 Stelle vahel," rääkis Talvik.

"Saime enesekindlust juurde ja proovime midagi sarnast Eesti moodi teha. Oleme juba alustanud koostööd Citizen OS-iga, et luua ka Elurikkusele Rosseau sarnane platvorm," ütles ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: