Elurikkuse Erakond sai vajalikud 500 liiget kokku

{{1541849760000 | amCalendar}}

Elurikkuse Erakond sai Türil toimuvatel mõttetalgutel kokku erakonna moodustamiseks vajalikud 500 liiget.

Erakonna algatusrühma liige Anzori Barkalaja ütles ERR-ile, et viimasel ajal on nendega liitunud suur hulk inimesi ja mõttetalgute üks eesmärke on see, et kohalolijad saaksid kokku, vahetaksid seisukohti ja elaksid sisse.

"Kuivõrd tegu on minu teada esimese korraga, kui proovitakse erakonnaseadusega viia kooskõlla otsedemokraatilist organisatsiooni toimimist, siis me omavahel lepime kokku mängureeglites, sest otsedemokraatia puhul on inimeste teadlikkus väga oluline asi. Samuti lepime kokku sammudes, mis on vajal selleks, et me saaksime riigikogu valimiste mängulaua taha," sõnas ta.

Barkalaja vastas küsimusele, kui suure tõenäosusega sünnib laupäeval uus erakond, et otsapidi sündis erakond siis, kui hulk kodanikke tuli kokku ja ütles, et neil on vaja teistsugust kanalit.

"Teine sünnikoht on see, kui ta registreeritakse äriregistris. Ma arvan, et tänase järel hakkab protsess peale, mis lõpeb võimalikult kiire ja tõhusa äriregistris registreerimisega," ütles algatusrühma liige.

Kui enne kella 13 oli erakonna ametlikke liikmeid 493, siis pärast kella 13 täitus 500 liiget.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: