Maxima e-pood vahetas nime ja tehnoloogilist platvormi ({{commentsTotal}})

E-Maxima asemel teenindab kliente nüüd Barbora, mis kuulub endiselt Maximale.
E-Maxima asemel teenindab kliente nüüd Barbora, mis kuulub endiselt Maximale. Autor/allikas: Barbora

Maxima nimetas oma e-poe ümber Barboraks ja vahetas välja nii tellimuste esitamiseks ja täitmiseks loodud tehnoloogilise platvormi kui ka toitu kodudesse laiali vedavad erikaubikud. Uue kaubamärgiga kojuvedu käivitus teisipäeva hommikust.

Paljude inimeste postkastidesse potsatas teisipäeva hommikul e-kiri, kus tundmatu ettevõte Barbora teatas, et konkurents muutub karmiks, sest Eesti turule siseneb suurim toidukaupade e-pood.

Tegelikkuses mingit uut e-poodi turule ei lisandu, vaid Maxima e-pood rebrändis end Barboraks ning jätkab Maxima Grupi omanduses endise klientuuriga. Samuti on ennatlik nimetada seda e-poodi turu suurimaks, sest Maxima arvestas selle väite sisse ka Läti ja Leedu e-poe klientuuri.

Maxima tõstis oma Eesti e-kaubanduse äri gruppi kuuluva OÜ Supersa alla, mida Krediidiinfo andmetel juhib veel Maxima Eesti senine juht ja üks juhatuse liikmeid Vygintas Šapokas, kes peaks 1. oktoobrist olema Maxima Grupist lahkunud, kuivõrd läheb juhtima Hispaania jaeketti Supersol.

Eestis alustas Maxima e-äriga 2015. aasta veebruaris. Lätis-Leedus lisandus veebiäri hiljem - Leedus alustati kaks aastat tagasi kohe Barbora nime all ning Lätis toimus üleminek uuele nimele tänavu kevadel. Ka Eestis pidi rebrändimine toimuma juba käesoleva aasta algul, ent ettevalmistustööd võtsid plaanitust kauem aega.

"Tehnilised lahendused tahtsid lihvimist. Kogu e-poe platvorm vahetus lisaks kaubamärgi vahetusele," selgitas Barbora pressiesindaja Rain Uusen ERR-ile. "Barbora on eraldi start-up ettevõte, mis siseneb turule e-Maxima õigusjärglasena."

Uusen möönis, et kõik e-Maxima kliendiandmed tulevad Barborale automaatselt üle, kuid nullist alustamiseks nimetab ta Barbora starti uue tehnoloogilise platvormi ning turunduskommunikatsiooni tõttu. Suurim on Barbora Baltikumi turu seisukohast, täpsustas Uusen.

Esimesed Barbora kirjadega uued kaubaautod väljusid kesklaost teisipäeva hommikul kell 8.20. Kas mõni klient ehmatas ka, kui esitas tellimuse Maximale, ent kauba tõi ukse taha hoopis Barbora?

"Eks mõni ikka ehmatas," tõdes Uusen, kuid lisas, et kullerid selgitasid asja ära, juhul kui klient oma e-postkastist uudist veel lugeda polnud jõudnud.

Uus paindlikum tehnoloogiline platvorm tähendab nii äppi, mille kaudu tellimust esitada saab, mis ühildub veebipoega, nii et kui inimene alustab e-poekorvi täitmist näiteks tööl arvutis ja jätkab sellega kodus telefoniäpis, siis alustatud tellimuse andmed on mõlemas olemas ja midagi kaotsi ei lähe.

Kuni kaupa pole veel komplekteeritud, saab kaupu ka pärast ostu vormistamist "korvi" veel edasi lisada - nende eest saab tasuda kasvõi kodus tellimust vastu võttes, sest kulleritel on kaasas ka makseterminalid. Sellist võimalust teised e-toidupoed veel ei paku.

Samuti saab tellimust esitada kella 16.30-ni, nii et kauba saaks kätte veel samal päeval. Kojutoimetamine on tasuline, hinnad algavad 0.99 eurost.

Lätis-Leedus, kus Barbora platvorm juba teguseb ja on tõusnud e-kaubanduse turuliidriks, on äpp kasvatanud populaarsust - Leedus tehakse 40 protsenti tellimustest mobiiliäpi vahendusel, Lätis, mis läks platvormile üle hiljem, 20 protsenti.

Barbora e-kaubamaja müügikäive ulatus 2017. aastal Leedus 19,9 miljoni euroni ja Lätis 3,2 miljoni euroni (ilma käibemaksuta). Ettevõtte eesmärk on ületada Lätis ja Leedus sel aastal 37 miljoni eurone konsolideeritud müügikäive.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: