NYT: USA alustas küberoperatsiooni Vene mõjutustegevuse vastu

Vene sõjaväeluure logo
Vene sõjaväeluure logo Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

USA küberväejuhatus alustas kongressivalimiste eel operatsiooni, millega üritatakse heidutada Vene tegutsejaid valeinfot levitamast, ütlesid missioonist ülevaate saanud ametnikud lehele New York Times.

Operatsiooni käigus teavitab USA konkreetseid isikuid, et USA on nad tuvastanud ning jälgib nende tööd, kirjutas leht teisipäeval.

See on teadaolevalt esimene USA valimiste kaitseks tehtav ülemereline küberoperatsioon USA ajaloos. 

Operatsiooni taustal teatas USA justiitsministeerium reedel Venemaa "infosõjast" tänavuste kongressivalimiste mõjutamiseks. 

Kaitseametnikud ei täpsustanud, mitut isikut nad operatsiooni raames hoiatavad. Lisaks keeldusid nad selgitamast, milliste vahenditega on USA saatnud sõnumeid mõjutuskampaania taga olevatele isikutele.

Kõrgemate USA kaitseametnike sõnul ei tegele nad otseselt inimeste ähvardamisega.

Sellest hoolimata peaksid väljavalitud isikud teadma, lähtudes USA sammudest teiste Vene küberkampaanias osalejate vastu, et nende tegevusele võivad järgneda ametlikud süüdistused ja sanktsioonid, rõhutasid ametnikud.

Isegi varjatud sanktsioonide ähvardus võib aidata kaasa venelaste heidutamisele, sõnas endine USA luureametnik Andrea Kendall-Taylor keskusest Center for a New American Security. 

Küberväejuhatuse sammud tunduvad mõõdukad, kui neid võrrelda aina keerukamate ja põhjalikumate Vene valeinfokampaaniatega USA-s, kirjutas NYT. 

Samas ei anna operatsioon Moskvale ettekäänet pingestada olukorda veelgi ja astuda agressiivsemaid samme, lisas väljaanne. 

USA ametnike sõnul on küberoperatsioon osa suuremast jõupingutusest Vene mõjutustegevuse vastu.

USA küberväejuhatus on saatnud ka oma meeskonnad Euroopasse, et kaitsta oma liitlasi ja partnereid sarnaste Vene küberkampaaniate vastu, lisasid nad.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: